Čo sa stalo po druhom góle? Podviedli sme samých seba, hovorí tréner

Brankár Rastislav Eliaš v zápase Slovensko - USA na MS v hokeji do 20 rokov 2024. (Autor: Puckfans.at / Andreas Robanser)
Šimon Čop|31. dec 2023 o 16:25

Slovenskí mladíci podali od 38. minúty nevysvetliteľný výkon.

GÖTEBORG. Facka, debakel a nepochopiteľných 22 minút. Slovenskí hokejisti do 20 rokov nezvládli zápas o prvenstvo v skupine B a jasne podľahli Spojeným štátom 2:10.

V doterajšom priebehu turnaja pritom inkasovali len šesť gólov. Proti favoritovi sa defenzívne rozsypali.

Juniori inkasovali dvojciferný počet gólov naposledy 11. augusta 2022 proti Kanade. Proti Američanom ide o vyrovnanie historicky najvyššej prehry.

Hráči aj tréner ťažko hľadali slová, ktorými by vysvetlili kolaps za stavu, keď boli v hre o body. Za 21 minút a 40 sekúnd dostali 7 gólov.

Ďalším zápasom tímu bude štvrťfinále v utorok. Pred play-off čaká Slovákov neľahká úloha - musia sa otriasť z výprasku, nanovo sa skoncentrovať a od základu pripraviť.

Ako dva odlišné tímy

Slováci hrali s Američanmi viac ako polovicu zápasu vyrovnanú partiu. Prvú tretinu prehrali 1:2 a druhú taktiež nezačali dobre, ale potom si vypracovali viacero veľkých šancí.

Mnoho z nich pochytal vynikajúci brankár Trey Augustine. Vylámali si na ňom zuby Roman Kukumberg i Servác Petrovský.

“Bol vynikajúci. Mali sme sa do neho viac tlačiť. Mali sme tam výborné fázy hry, kde sme si ukázali cestu, ktorá bohužiaľ skončila okamžite.

Vedeli sme, že Američania sú najrýchlejší tím, ktorý robí najrýchlejšie protiútoky a my sme zle dokorčuľovali, zle vyriešili situácie a to nás zlomilo,” zhodnotil situáciu Ivan Feneš.

Nadviazal na minúty, ktoré nasledovali. Filip Mešár v 38. minúte znížil na 2:3, ale Slováci, namiesto toho, aby sa dostali na koňa, začali z vlastnej siete loviť puk za pukom.

Do konca tretiny inkasovali ešte dvakrát a v hororovej tretej časti hry, v ktorej do hry zasiahol aj náhradný brankár Eliaš, im Američania nasúkali päť gólov.

Pre Feneša je to signál

“Ťažko sa to hodnotí. V prvých dvoch tretinách sme boli dobrým tímom. Ale potom od nejakej 38. minúty sa to zlomilo a prestali sme všetci hrať. Nemalo to energiu, nemalo to emóciu, to, čo sme mali predtým,” povedal kapitán Adam Sýkora.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Čo sa stalo po druhom góle? Podviedli sme samých seba, hovorí tréner