Vybuchol. Tréner Valtonen trieskal s dverami od striedačky, vylúčili ho

Fínsky tréner Tomek Valtonen diskutuje s rozhodcami.
Fínsky tréner Tomek Valtonen diskutuje s rozhodcami. (Autor: TASR - Milan Kapusta)
Sportnet|12. mar 2022 o 18:05

Tomek Valtonen si neudržal nervy na uzde.

BRATISLAVA. Emotívne momenty priniesol zápas 43. kola Tipos extraligy medzi hokejistami Prešova a Michaloviec.

Hostia vyhrali 5:3 no ich tréner Tomek Valtonen duel sledoval od 26. minúty iba z tribúny.

Fínovi sa nepáčil verdikt rozhodcov, ktorí vylúčili obrancu Dávida Mudráka za faul na prešovského útočníka Eduarda Šimuna.

Ten sa po zákroku Michalovčana pri mantineli ťažko zdvíhal z ľadu a napokon mu museli na striedačku pomôcť spoluhráči.

Rozhodcovia udelili Mudrákovi trest 5+20 minút, čo znamenalo jeho koniec v zápase. Tréner Valtonen sa dožadoval od arbitrov vysvetlenia.

Otvoril dvierka mantinelu na striedačke a kričal smerom k rozhodcom. Tí ho ignorovali a tak niekoľkokrát tresol s dverami. Upokojiť sa ho následne snažil obranca Žiga Pavlin.

Výbuch michalovského trénera neostal bez povšimnutia. Rovnako ako jeho zverenec skončil v zápase predčasne.

Pri odchode do útrob štadióna ešte od hnevu odhodil papiere s poznámkami.

Michalovčania už majú istý postup do štvrťfinále play off, v ktorom sa stretnú s Košicami.

Prešov čaká v poslednom kole na ľade Liptovského Mikuláša boj o 10. miesto zaručujúce kvalifikáciu.