Rasizmus? Skutok sa nestal. Disciplinárka rozdala tresty za frašku na východe

Incident po zápase Michalovce - Spišská Nová Ves. (Autor: TASR – Roman Hanc)
Sportnet|20. jan 2022 o 21:32

Michalovce a Spišská Nová Ves spoznali tresty.

BRATISLAVA. Disciplinárna komisia Slovenského zväzu ľadového hokeja sa vo štvrtok večer zaoberala hokejovou fraškou z Michaloviec.

Pred šatňou hostí zo Spišskej Novej Vsi sa strhla hromadná šarvátka po skončení zápasu 29. kola Tipos extraligy. Okrem hráčov sa do nej zapojili aj členovia realizačných tímov a usporiadatelia.

"Disciplinárna komisia SZĽH preto rozhodla o treste pre HK Dukla Ingema Michalovce. Za porušenie povinnosti organizátora športového podujatia, fyzické napádanie a výtržnosti im DK SZĽH udelila finančnú pokutu 3-tisíc eur a uzatvorenie zimného štadióna pre verejnosť na dva zápasy," uvádza sa v stanovisku DK SZĽH.

Trest neminul ani Spišskú Novú Ves. Klub zo Spiša bol potrestaný za výtržnosti finančnou pokutou vo výške 300 eur. 

Hlavný kustód Michalovčanov Marek Jenčík dostal za pokus o fyzický atak smerom k hráčom súpera finančnú pokutu vo výške 100 eur a zákaz činnosti na 6 zápasov.

Navyše už skôr prišiel aj o možnosť zúčastniť sa na ZOH v Pekingu, kde sa s ním pôvodne počítalo ako s jedným z kustódov pri hokejovej reprezentácii.

"Disciplinárne stíhanie by hrozilo aj druhému kustódovi Michaloviec. Klub s ním však rozviazal kontrakt, preto už DK SZĽH nemá právomoc v jeho veci konať," píše sa v stanovisku.

Hráč Spišskej Novej Vsi Matthew Petgrave sa podľa DK SZĽH dopustil nešportového správania, keď smerom k hľadisku ukázal vulgárne gesto, za čo mu bol udelený trest zákazu činnosti na jeden zápas.

Zrejme najväčšiu pozornosť pútali obvinenia z rasových útokov, ktoré boli zreteľne počuť aj na videozázname zo zápasu.

"Rasové urážky zo strany usporiadateľskej služby, členov tímov či činovníkov zápasu preukázané neboli. Rasové urážky prišli z hľadiska od organizátorom neidentifikovaných divákov," uvádza DK v závere svojho hodnotiaceho verdiktu.

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: