Igor Šesťorkin.
Igor Šesťorkin. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|6. máj 2022 o 06:19

Martin Fehérváry bol jediným Slovákom hrajúcim v nočných zápasoch.

NEW YORK. Martin Fehérváry bol na ľade pri prehre Washingtonu Capitals v druhom zápase série proti Florida Panthers. Cats zdolali súpera 5:1.

Slovenský obranca odohral 18 minút a 51 sekúnd, zaznamenal dve mínusky a päť bodyčekov.

Za domácich víťazov sa presadili Ekblad, Barkov, Marchment, Lundell a Verhaeghe. Piatimi gólmi z 19 striel vyhnali po druhej dvadsaťminútovke z brány Vítka Vaněčka.

"Je vynikajúce vyhrať. To sme celý čas chceli," vravel Barkov po vyrovnaní série. "Prvý zápas sme nehrali dobre. V tomto sme sa do toho postupne dostali a hrali stále lepšie a lepšie."

Šesťorkin opäť hrdinom

Igor Šesťorkin, brankár New Yorku Rangers, opäť zatiahol roletu a do svojej brány pustil len dve zo 41 striel Pittsburghu. Už po druhom zápase má v sérii 118 zákrokov.

Stal sa prvým brankárom v histórii meraní, ktorý v prvých dvoch dueloch série zaznamenal viac ako sto zásahov. "Jazdci" aj vďaka nemu zdolali Penguins 5:2 a vyrovnali stav série.

Divákom dve minúty pred koncom stuhla krv v žilách. Jeff Carter sa dostal do kolízie so Šesťorkinom a ten sa ťažko zdvíhal z ľadu. Zápas napokon dochytal.

Víťazný gól duelu strelil Chris Kreider, ktorý za klub strelil už sedem víťazných zásahov v play off. Vyrovnal tak zápis klubového rekordéra Marka Messiera.

Za Rangers sa presadili ešte Copp, Strome, Panarin a Vatrano. Za Pittsburgh Guentzel a Crosby, ktorý strelil svoj 70. gól v play off ako druhý aktívny hráč po Ovečkinovi, ktorý v play off skóroval už 71-krát.

Calgary nestrelilo ani gól

Zápas medzi Calgary a Dallasom bol vyrovnaný. Od ôsmej do 59. minúty viedli Stars len rozdielom jedného gólu.

V čase 18:51 však dodal istotu na hokejky "hviezd" Raffl. Pridal sa k Joeovi Pavelskému, ktorý strelil gól v prvej tretine, a stal sa najstarším strelcom Dallasu v play off od Mikea Modana.

Jeden gól vsietili aj domáci Flames, no padol po ofsajdovom hvizde, a tak nemohol platiť.

Slováci Ružička, Studenič ani Sekera do duelu nezasiahli.

Jake Oettinger sa stal vo veku 23 rokov a 139 dní druhým najmladším brankárom s výhrou vo vyraďovacích bojoch v histórii organizácie. Neinkasoval už 114 minút a 59 sekúnd.

Heroický výkon brankára nestačil

Ani 48 zákrokov brankára Connora Ingrama nestačilo Nashvillu na vyrovnanie série s Coloradom. Padli v predĺžení.

Po úvodnej časti hry, keď skóroval MacKinnon z Colorada a Trenin z Nashvillu, bolo 1:1 až do konca šesťdesiatej minúty.

V predĺžení rozhodol o víťazstve domácich a navýšení náskoku v sérii obranca Avs Cale Makar.

NHL - play off - 1. kolo - 6. máj:

NY Rangers - Pittsburgh 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)

Góly: 7. Copp (Panarin, Braun), 23. Strome (Fox, Panarin), 33. Kreider (Vatrano, Miller), 49. Panarin (Vatrano, Miller), 50. Vatrano (Schneider) – 9. Guentzel (Pettersson, Crosby), 39. Crosby (Rust, Matheson)

Brankári: Šesťorkin 39/41 - Domingue 35/40

Stav série 1:1.

Florida - Washington 5:1 (2:0, 3:1, 0:0)

Góly: 17. Ekblad (Barkov), 18. Barkov (Huberdeau, Duclair), 24. Marchment (Montour, Giroux), 36. Lundell (Reinhart, Verhaeghe), 38. Verhaeghe (Gudas, Forsling) – 23. Bäckström (Ovečkin, Carlson)

Brankári: Bobrovskij 26/27 - Vaněček 14/19, Samsonov 17/17

/Martin Fehérváry (Washington) odohral 18 minút a 51 sekúnd, zaznamenal dve mínusky a päť bodyčekov/

Colorado - Nashville 2:1 pp (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)

Góly: 6. MacKinnon (L. O'Connor, E. Johnson), 69. Makar (Sturm, Toews) – 16. Trenin (Josi, Carrier)

Brankári: Kuemper 24/25 - Ingram 48/50

Stav série 2:0 pre Colorado.

Calgary - Dallas 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)

Góly: 8. Pavelski (J. Robertson), 59. Raffl (Seguin, Hakanpää)

Brankári: Markström 21/22 - Oettinger 29/29

Domov»Hokej»NHL»Zatiahol roletu a frustruje strelcov. Brankár Rangers dokázal, čo nikto v histórii