Budíček, kričali domáci diváci. Slovan zabral neskoro a prvýkrát podľahol Nitre

Nitriansky brankár Sami Aittokallio v zápase proti Slovanu Bratislava.
Nitriansky brankár Sami Aittokallio v zápase proti Slovanu Bratislava. (Autor: TASR)
TASR|12. jan 2025 o 18:30

Hetrikom sa zaskvel útočník Sebastián Čederle.

Tipos extraliga - 37. kolo

Slovan Bratislava - Nitra 2:4 (0:0, 0:2, 2:2)

Góly: 48. Puliš (Kubka), 50. Bakoš (Takáč, Golian) – 28. Čederle (Lacka, Auk), 38. Čederle (Okoličány, Lacka), 41. Čederle (Hrnka, Gill), 53. Bubela (Bajtek).

Rozhodcovia: Stano, Štefik – Hajnik, Gegáň, vylúčení: 3:3 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 6328 divákov.

Slovan: Kiviaho – Acolatse, Bačik, Golian, Ahnelöv, Kubka, Maier, Královič – Pecararo, Hoelscher, Ortega – Bakoš, Peterek, Takáč – Puliš, Preisinger, Lukošik – Kukumberg, Bjalončík, Dudáš – Štetka

Nitra: Aittokallio – Bača, Mezei, Green, Auk, Vitaloš, Kalman, Pánik – Hrnka, Gill, Buček – Bajtek, Bubela, Jackson – Lacka, Čederle, Okoličány – Csányi, Chrenko, Nemec – Berčík

BRATISLAVA. Hokejisti HK Nitra zvíťazili v nedeľňajšom zápase 37. kola Tipos extraligy na ľade Slovana Bratislava 4:2. "Corgoni" sa vďaka plnému bodovému zisku posunuli v tabuľke pred "belasých" na tretiu priečku.

V drese hostí sa blysol hetrikom útočník Sebastián Čederle. Najmä vďaka nemu prvý raz v sezóne zdolal úradujúci majster hráčov Slovana.

Dôležitý dvojgólový náskok si Nitrania vypracovali v prostrednej časti hry. V oboch prípadoch sa strelecky presadil Čederle. Domácim fanúšikom hrá Slovana nepozdávala a z tribún sa ozývalo: "Budíček".

Navyše, už po 52 sekundách tretieho dejstva center tretej formácie využil presilovú hru a skompletizoval čistý hetrik. Mužstvo trénera Andreja Kmeča si však cestu za víťazstvom v závere skomplikovalo.

Slovan sa po zlepených góloch Radovana Puliša a Martina Bakoša nadýchol, no Miloš Bubela o pár minút neskôr poistil triumf Nitry.

Hlasy po zápase

Peter Oremus, tréner Slovana: "Myslím si, že sme pokračovali tak, ako vo Zvolene. Boli tam dobré nohy, aktivita, ale nepadajú nám góly. O snahu strach nemám, v tom problém nie je. Nemôžem nič hráčom povedať, pretože 63 bodov nahrali oni. Ukazuje nám to, ako začala sezóna, v tomto musí byť Slovan kompaktný a zocelenejší. Musíme mať väčší počet hráčov, aby sme sa udržali v popredí tabuľky."

Andrej Kmeč, tréner Nitry: "Veľmi dobrý zápas z našej strany, ukázali sme veľa dobrých vecí v defenzíve. Vpredu sme boli navyše efektívni a výborne sme ubránili oslabenia. Pevný základ bol v bráne. Na Slovane sa ľahko nevyhráva, ich mužstvo má veľkú kvalitu a tieto body si veľmi ceníme."

Tabuľka Tipos extraligy

ONLINE: HC Slovan Bratislava - HK Nitra dnes (Tipos extraliga, 37. kolo, nedeľa, LIVE)

Časť obsahu sa nepodarilo zobraziť. Skúste znovunačítať stránku.
Nachádzate sa tu:
Domov»Hokej»Slovensko»Tipsport liga»Budíček, kričali domáci diváci. Slovan zabral neskoro a prvýkrát podľahol Nitre