Momentky zo zápasu Dukla Trenčín - Nitra.
Momentky zo zápasu Dukla Trenčín - Nitra. (Autor: TASR)
Sportnet|26. nov 2023 o 19:35

Švéd Filip Ahl mohol v závere skompletizovať hetrik.

Tipos extraliga - 21. kolo

Trenčín - Humenné 4:1 (2:0, 1:1, 2:0)

Góly: 3. Conway (Immo, Ahl), 16. Charbonneau (Nemčík, Hudec M.), 22. Ahl (Conway, Pietroniro), 43. Ahl (Conway, Charbonneau) – 28. Vaško (Kuru, Novický)

Rozhodovali: Novák, Štefík – Ordzovenský, Valo, vylúčení: 7:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0

Diváci: 1559

Trenčín: Borák (LaCouvee) – Starosta, Pietroniro – Ekberg, Hlaváč – Nemčík, Hudec M. – Kupec; – Hudec D., Baláž, Giľák – Ahl, Conway, Charbonneau – Krajčovič, Mikúš, Sloboda – Immo, Sojčík, Petráš

Humenné: Galimov (Kozel) – Novota, Diakov – Sergienko, Fereta – Meliško, Novický – Thomka, Novák; – Pereskokov, Kuru, Vaško – Handlovský, Lucenius, Šoltés – Horvát, Linet, Chalupa – Lačný, Krajňak, Borov

TRENČÍN. Hokejisti HK Dukla Trenčín triumfovali v nedeľňajšom 21. kole nad HC 19 Humenné 4:1.

Vďaka zisku troch bodov potvrdili 11. miesto v tabuľke a vzdialili sa nováčikovi súťaže na rozdiel deviatich bodov. Filip Ahl zaznamenal v drese domácich dva góly a asistenciu.

Tri body dosiahol aj Scott Conway (1+2).

Trenčania vstúpili do zápasu lepšie a Conway už v 4. minúte využil presilovú hru.

Domáci do prestávky zvýšili na 2:0, presadil sa Jonathan Charbonneau. V úvode druhej upravil Ahl na trojgólový rozdiel a Patrik Kozel nahradil v bránke hostí Stanislava Galimova.

Humennému to pomohlo a v 28. minúte znížil Filip Vaško.

V tretej časti upravil Ahl svojím druhým presným zásahom na konečných 4:1.

Tabuľka Tipos extraligy

ONLINE PRENOS: HK Dukla Trenčín - HC 19 Humenné dnes (hokej, 21. kolo, Tipos extraliga, nedeľa, LIVE)

Tipos Extraliga (SR)  2023/2024
26.11.2023 o 17:00
21. kolo
Trenčín
4:1
(2:0, 1:1, 1:0)
60' minúta
Ukončený
Humenné
Prehľad
Góly a asistencie: 3. Conway (Immo, Ahl), 16. Charbonneau (Nemčík, Hudec M.), 22. Ahl (Conway, Pietroniro), 43. Ahl (Conway, Charbonneau) – 28. Vaško (Kuru, Novický). Rozhodca: Novák, Štefik – Ordzovenský, Valo.
Dukla Trenčín odčinila prehru z prvého vzájomného zápasu a vyhráva zaslúžene nad Humenným 4:1. Dvomi gólmi sa ukázal navrátilec do zostavy Ahl. Vojaci kontrolovali priebeh hry, levov prakticky k ničomu nepustili. Dukla si pripisuje do tabuľky tri body a Humenné ostáva naďalej posledné. Zápas sa skončil a so želaním pekného večera sa s vami lúčim.

58:51
Nervozita na oboch stranách. Diakov provokoval Krajčoviča.
58:44
Ešte icing hostí.
58:22
Hostia v plnom počte.
58:00
Prebiehajú posledné dve minúty tretej tretiny a pravdepodobne aj celého zápasu.
57:41
Delovka zľava, ktorá na bránu nesmerovala.
57:10
Duel sa blíži k svojmu koncu, ale ešte si počkáme. Domáci boli totiž v postavení mimo hry.
56:22
Diakov – 2 min., držanie.
56:18
Domáci v plnom počte.
56:00
Hostia sa v tomto zápase vôbec nevedia presadiť v presilovej hre.
54:47
Ofsajd odpískaný Humennému.
54:19
Sloboda – 2 min., nešportové správanie.
53:18
importantSojčík naskočil na ľadovú plochu a tým Vojakom poskytol prečíslenie, prihrával na Charbonneaua, ktorý mu následne puk poslal späť, ale až trestuhodne trafil len bočnú sieť.
53:10
52:08
Borák nepodržal puk po strele Kuruho, Humenčania sa k dorážke už nedostali.
51:40
Hostia síce kombinovali, ale nakoniec o puk prišli.
51:10
Sojčík – 2 min., podrazenie.
50:31
Mikúš strieľal a pred bránou mal snahu dorážať Sloboda.
49:27
Hudec D. – 2 min., hrubosť.

Chalupa – 2 min., hrubosť.
49:27
importantDenis Hudec poslal k zemi Chalupu. Začalo to oťukávaním sa pri mantineli.
48:40
Icing aj na opačnej strane.
48:15
Krajňák sa zbavil hráča, ale cez druhého už neprešiel.
47:36
Domáci puk vyhodili, ale už len na zakázané uvoľnenie.
47:28
46:25
Trenčania bránia svoju modrú čiaru umne.
45:39
Nepresná strela, po ktorej levy prišli o puk.
45:28
Nemčík – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.
45:10
importantMikúš ani na tretíkrát nedostal puk do brány!
Dnešné stretnutie sleduje 1559 divákov.
44:31
Z ľavého kruhu vyskúšal príklep Fereta, ale neuspel voči Borákovi.
44:00
Hru prerušil Borák, ktorý si pripisuje ďalšie úspešné percentá zákrokov.
42:26
goalTrenčín dal gól! Dnes pracuje na plné obrátky Conway, ten mal puk na hokejke, videl korčuľujúceho FILIPA AHLA, ktorému posunul puk do jazdy a nekompromisne vypálil.
Asistencie: Conway, Charbonneau.
41:54
Zakázané uvoľnenie Dukly.
41:14
importantHumenné sa držalo v pásme, smerovala prihrávka pred bránu na Meliška, ktorý vystrelil z prvej, ale Borák dobre zasiahol!
40:01
Začala sa tretia tretina.
V druhej dvadsaťminútovke padli dva góly, po jednom na každej strane. Na 3:0 zvyšoval Ahl a za hostí znížil Vaško. Aktuálny stav hry je 3:1 pre Duklu Trenčín. Tretia tretina sa začne približne o 18:45.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:00
Posledná minúta druhej tretiny.
38:05
Hostia boli v prečíslení, ale túto možnosť premárnili.
37:09
Icing Dukly Trenčín.
36:06
importantPereskokov len na hokejku súpera, čím sa dostal Baláž do brejku, ale ten netrafil bránu!
35:41
35:22
Zákrok betónom Kozela, ktorým puk vyrazil.
34:49
Humenčania sa previnili zakázaným uvoľnením.
34:20
34:18
Puk má v náručí bezpečne brankár Borák.
33:42
Jednoduché vyhodenie puku cez všetky čiary v podaní Dukly.
33:10
Opäť Linet, ale tentokrát nastrelil korčuľu súpera.
32:28
Linet pálil tesne vedľa brány.
32:20
Ahl – 2 min., podrazenie.
30:36
importantZa Kozelom sa ozvala žŕdka! Šťastie teraz stálo pri tíme z východu.
30:01
Zakázané uvoľnenie Humenného.
29:44
Pietroniro len do lapačky Kozela.
27:56
Charbonneau strieľal a jeho pokus bol vyrazený na ochrannú sieť.
27:49
goalHumenné dáva gól! Trenčania prepadli a humenské levy podnikli rýchlu kontru, keď Kuru prihral cez stredné pásmo FILIPOVI VAŠKOVI, ktorý nedal Borákovi žiadnu šancu.
Asistencie: Kuru, Novický.
26:57
Hra sa akosi kúskuje. Tento raz sa píska ofsajd.
26:41
Kozel s druhým úspešným zákrokom po sebe.
26:35
26:30
Ďalšie nedorozumenie na strane hostí. Previnili sa icingom.
25:42
25:28
Strela smerovala priamo na hruď Boráka, ten puk podržal.
24:33
Hráči Dukly zvládajú oslabenie veľmi dobre. Humenčania majú problémy sa s pukom dostať vôbec do tretiny.
23:45
Pár sekúnd získal Conway, keď prešiel s pukom do útočného pásma.
23:41
Pietroniro – 2 min., podrazenie.
22:47
importantKozel čelil samostatnému úniku Imma a úspešne ho vychytal. Celkom akčný štart do zápasu pre striedajúceho brankára.
21:57
changeStriedanie v tíme HC 19 Humenné:
z ihriska odchádza Galimov, prichádza Kozel.
21:56
goalTrenčín dal gól! Hostia stredným pásmom neprešli, naopak Vojaci získali puk, Conway rýchlo prihral FILIPOVI AHLOVI do jazdy, ktorý zľava strelou švihom rozvlnil sieť.
Asistencie: Conway, Pietroniro.
21:10
Zdá sa, že vylučovať sa nebude. To sa rozhodne domácim nepáči.
21:10
importantGiľák leží otrasený na ľade. Cez piskot fanúšikov nebol počuť hvizd rozhodcu a Humenčania pokračovali v hre, pričom vsietili aj gól, ale rozhodca jasne rozpažil!
20:18
importantBorák netušil, kde je puk. Gólom sa táto šanca hostí neskončila.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Domáci Trenčania využili presilovú hru, vďaka ktorej sa dostali do vedenia, keď z prvej strieľal Conway. Druhý gól Dukly prišiel štyri minúty pred koncom tretiny, keď bol pred bránou výrazný Charbonneau. Dukla vedie nad nováčikom 2:0. Druhá tretina sa začne približne o 17:52.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:43
Strela Handlovského spoza obrancu. Borák má puk v lapačke.
19:00
Prebieha posledná minúta prvej tretiny.
18:05
Bránu netrafil Krajčovič.
16:50
Ofsajd Trenčína a nasleduje reklamná prestávka.
15:20
goalTrenčín dal gól! Hráči Dukly kombinovali v útočnom pásme, od modrej napriahol nepríjemne Nemčík a po jeho strele nemal Galimov puk pod kontrolou, čo využil JONATHAN CHARBONNEAU, ktorý videl odkrytý priestor pri betóne brankára.
Asistencie: Nemčík, Hudec M.
14:22
Hostia zle prihrávali a je im odpískané zakázané uvoľnenie.
14:07
Postavenie mimo hry Dukly.
13:38
Už sa hrá a pri puku sú trenčianski vojaci.
13:21
importantNa štadióne sú problémy s plexisklom a hrať sa preto chvíľu nebude.
12:45
Conway sa ocitol v ďalšej šanci, ale bol príliš rozbehnutý, aby si lepšie skrotil puk.
12:34
12:18
Starosta mohol z pravého kruhu strieľať, ale ešte prihrával dozadu Slobodovi, ktorého strela bola zastavená.
11:19
Do pásma nakorčuľoval Giľák s pukom, ale dlho ho tam neudržal.
09:50
importantHostia už začínajú hrýzť! Borák si poradil so všetkými strelami aj dorážkami.
08:30
Humenčania sa doposiaľ neusadili na dlhšie v útočnom pásme. Trenčania im to vôbec nedovolia.
06:44
Dobre sa natlačil Petráš pred bránu, ale mal to ťažké na strelu.
06:21
Hosťujúci brankár pokryl puk, keďže dobiedzal za ním Baláž.
04:58
Puk si užil už aj Borák.
04:37
Hra sa prerušila pre odohratie puku vysokou hokejkou.
02:58
goalTrenčín dal gól! Peknú prihrávku spoza brány vyslal Ahl na SCOTTA CONWAYA, ktorý bol trochu z uhla, ale strelou švihom prekonal nestíhajúceho Galimova. Využitá presilová hra.
Asistencie: Ahl, Immo.
02:16
Humenné po vhadzovaní vyhodilo puk z pásma.
02:15
Krajňák – 2 min., podrazenie.
01:51
Prvý úspešný zákrok pre Galimova.
01:10
Trenčania boli v útočnom pásme, ale spätná prihrávka na modrú čiaru bola nepresná a sami sa z neho vyhnali.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

HK DUKLA Trenčín: Borák (LaCouvee) – Starosta, Pietroniro – Ekberg, Hlaváč – Nemčík, Hudec M. – Kupec; – Hudec D., Baláž, Giľák – Ahl, Conway, Charbonneau – Krajčovič, Mikúš, Sloboda – Immo, Sojčík, Petráš
Tréner: Branko Radivojevič

HC 19 Humenné: Galimov (Kozel) – Novota, Diakov – Sergienko, Fereta – Meliško, Novický – Thomka, Novák; – Pereskokov, Kuru, Vaško – Handlovský, Lucenius, Šoltés – Horvát, Linet, Chalupa – Lačný, Krajňák, Borov
Tréner: Martin Štrba

Rozhodca: Novák, Štefik – Ordzovenský, Valo.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.
Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Trenčín po dvoch prehrách bodoval. Odniesol si to nováčik, ten sa zmohol len na gól