Sportnet, TASR|1. dec 2023 o 20:23

Najmladším strelcom zostáva Dalibor Dvorský.

Tipos extraliga - 23. kolo

HK Dukla Trenčín – HC '05 Banská Bystrica 3:4 (2:2, 1:2, 0:0)

Góly: 7. Baláž, 20. Immo (Conwway), 21. Ahl (Conway) – 11. Adam (Turnbull), 13. Turnbull (Vela, Adam), 23. Plančár (Stránský, Štrauch), 35. Ďatelinka (Šenkeřík, Petriska).

Rozhodovali: Crman, Štefik – Konc ml., Frimmel, vylúčení: 6:3, presilovky: 0:2, oslabenia: 1:0,

Diváci: 1790

Trenčín: LaCouvee (Vereš) – Starosta, Pietroniro – Ekberg, Hlaváč – Nemčík, Hudec M. – Kupec; – Hudec D., Sojčík, Petráš – Ahl, Conway, Charbonneau – Krajčovič, Lichanec, Sloboda – Immo, Baláž, Giľák

Banská Bystrica: Belányi (Kliment) – Bačik, Eichwede-Wilde – Šenkeřík, Hora – Ďatelinka, Luža – Žabka; – Wilkins, Vela, Turnbull -Petriska, Adam, Faith – Výhonský, Bíreš, Macek – Plančár, Štránský, Štrauch

TRENČÍN. Hokejisti Banskej Bystrice zvíťazili v 23. kole Tipos extraligy na ľade Dukly Trenčín 4:3. "Barani" uspeli v treťom z uplynulých štyroch duelov.

V drese Banskej Bystrice strelil premiérový gól Michal Plančár. Vo veku 15 rokov, 9 mesiacov a 28 dní sa stal druhým najmladším strelcom v histórii extraligy.

Prvý zostáva Dalibor Dvorský, ktorý skóroval rovnako za Banskú Bystricu.

Momentky zo zápasu Trenčín - Banská Bystrica

Tabuľka Tipos extraligy

ONLINE PRENOS: HK Dukla Trenčín - HC 05 Banská Bystrica dnes (hokej, 23. kolo, Tipos extraliga, piatok, LIVE)

Tipos Extraliga (SR)  2023/2024
01.12.2023 o 18:00
23. kolo
Trenčín
3:4
(2:2, 1:2, 0:0)
60' minúta
Ukončený
B. Bystrica
Prehľad
Góly a asistencie: 7. Baláž, 20. Immo (Conwway), 21. Ahl (Conway) – 11. Adam (Turnbull), 13. Turnbull (Vela, Adam), 23. Plančár (Stránský, Štrauch), 35. Ďatelinka (Šenkeřík, Petriska). Rozhodca: Crman, Štefik – Konc ml., Frimmel.
Banská Bystrica víťazí na ľade Dukly Trenčín 4:3. V poslednej dvadsaťminútovke už gól nepadol, Banskobystričania ustáli tlak Trenčanov a nedovolili im vyrovnať. Víťazný gól ide na triko Ďatelinku, ktorý pre svoj tím získal všetky tri body. Z duelu je to na dnes všetko. Ďakujem vám za priazeň a s prianím pekného večera sa s vami lúčim.
Koniec zápasu.
59:45
importantPietronirovi puk preskočil hokejku a domáci to už nestihnú!
59:00
importantTrenčín je už so šiestimi korčuliarmi! Tlak sa pomaly začína.
58:09
Okamžite po buly strieľal Výhonský. LaCouvee pozorný.
58:00
Posledné dve minúty tretej tretiny.
57:05
Turnbull vystrelil na LaCouveeho sprava a získal útočné pásmo.
55:52
Nebolo to jednoduché, ale hostia poslali puk do stredného pásma.
55:01
Niekoľko pokusov Vojakov, ale Hlaváčova strela z otočky vyletela mimo ľadovú plochu.
53:51
Do útoku sa dostali aj hostia spod Urpína. Hra vyzerá ako presilová.
52:02
Barani sa bránia, ale len za cenu zakázaného uvoľnenia.
51:30
Icing hosťujúceho celku.
51:17
Puk skončil medzi striedačkami. Reklamná prestávka.
49:54
importantNemčík prihrával cez stred pásma spoluhráčovi, ktorý z prvej zakončil, ale Belányi sa stihol presunúť.
Dnešné stretnutie sleduje 1790 divákov.
47:15
importantKrajčovič strieľal z tesnej blízkosti brankára. Šenkeřík pokus zblokoval.
46:25
Hostia v plnom počte.
46:05
Puk je pod lapačkou gólmana Banskej Bystrice.
45:18
Immova strela bola očakávaná z pravého kruhu. Belányi vyrazil.
44:49
Zatiaľ sa domácemu celku nepodarilo usadiť sa v pásme.
44:25
Vylúčenie v tíme HC´ 05 Banská Bystrica:
Vela – 2 min., podrazenie.
43:25
Vylučovať sa nebude po menšom držaní Stránského.
41:09
Banskobystrické zakázané uvoľnenie.
41:02
Domáci v plnom počte.
40:40
Dobre prečítal úmysel Baláž, zachytil puk a vyhodil ho.
40:01
Začala sa tretia tretina.
V druhej tretine sa otáčalo skóre ako na presýpacích hodinách. Do vedenia 3:2 sa dostali Trenčania po individuálnej akcii Ahla, ale netešili sa dlho, pretože o dve minúty neskôr vyrovnal len 15-ročný Plančár. Na 3:4 zavelil Ďatelinka, ktorý delovkou od modrej priblížil hostí k víťazstvu v zápase. Tretia tretina sa začne približne o 19:48.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:32
Puk rozohrával Belányi, keď sa k nemu dostal po vyhodení domácich.
39:02
Vylúčenie v tíme HK DUKLA Trenčín:
Petráš – 2 min., podrazenie.
38:48
importantKonštrukcia brány sa ozvala za LaCouveem !
38:00
Snaha domácich o vyrovnanie, ktorí by radi prekvapili Belányiho.
34:40
goalBanská Bystrica dala gól! Vyhraté buly, posunutý puk na modrú čiaru IVANOVI ĎATELINKOVI, ktorý pri svojich parametroch poriadne napriahol a zaznamenal čistý priestrel.
Asistencie: Šenkeřík, Petriska.
34:06
Vojaci nahodili puk do pásma, ale je z toho len icing.
32:47
Ďatelinka prihrával, ale ani jeden jeho spoluhráč nezareagoval na puk. Zakázané uvoľnenie.
31:11
30:53
Hráči Dukly poslali puk do obranného pásma Baranov.
30:45
30:00
Šenkeřík napriahol z pravej strany. Trafil len do hrude LaCouveeho.
27:45
Trenčania sa neusadili v útočnej tretine, hostia im zobrali puk pri mantineli.
27:14
A ďalší puk za brankárom LaCouveem.
26:55
Barani s ľahkosťou vyhodili puk z pásma.
22:33
goalBanská Bystrica dala gól! Tak Trenčania teraz podcenili štvrtú formáciu Baranov. Stránský bol s pukom na pravom kruhu a úplne sám pred bránou sa nachádzal MICHAL PLANČÁR, ktorý ako pätnásťročný prekonal ležiaceho LaCouveeho a pripisuje si prvý gól v extralige.
Asistencie: Stránský, Štrauch.
21:44
Hra sa zatiaľ prelieva zo strany na stranu.
20:12
goalTrenčín dal gól! Vojakom stačilo dvanásť sekúnd v druhej tretine, aby opäť viedli! Svoje individuálne schopnosti ukázal FILIP AHL, ktorý sa pohral s brániacim hráčom a následne prekonal Belányiho.
Asistencia: Conway.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Stav je po prvom dejstve vyrovnaný 2:2. Vedenia sa ujal Trenčín, keď v 7. minúte uspel Baláž, nasledovala séria vylúčení na strane Dukly a Banskobystričania využili štvorminútovú presilovú hru, ktorú im doprial Lichanec za hru vysokou hokejkou. Barani tak dnes ukazujú silu v početnej výhode. Druhá tretina sa začne približne o 18:56.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:26
goalTrenčín dal gól! Strelec troch gólov z minulého zápasu TOR IMMO sa presadzuje aj dnes. Medzi kruhmi bolo viacero hráčov a puk sa odrazil práve k švédskemu forwardovi, ktorého strela švihom slávila úspech.
19:00
Posledná minúta prvej tretiny.
18:25
Puk pri mantineli domáci nevybojovali.
15:56
importantTrestuhodne nepremenil Conway domáce prečíslenie, keď dostával puk ako na podnose, ale netrafil ho!
15:27
Vojaci rozohrávali od svojej brány, ale prihrávka od obrancu skončila len zakázaným uvoľnením.
12:34
goalBanská Bystrica dala gól! CARTER TURNBULL sa spoza brány natlačil pred LaCouveeho a puk brankárovi prešiel nejakou štrbinkou pomedzi nohy. využitá presilová hra.
Asistencie: Vela, Adam.
12:11
Vyhodenie puku v podaní domáceho tímu.
10:56
goalBanská Bystrica dala gól! Trenčania venovali pozornosť len Turnbullovi, ten si tak všimol voľného LUKEA ADAMA pri pravom kruhu, ktorý triafal do polodkrytej brány. Využitá presilová hra.
Asistencia: Turnbull.
10:19
Banskobystričania sa tlačia na bránu, nejednu situáciu musel hasiť LaCouvee.
10:06
Puk je v lapačke gólmana Dukly.
09:37
LaCouvee musel na dvakrát chytiť puk.
09:14
Tak Lichanec dostáva 2+2 za vysokú hokejku.
09:14
importantZákrok Lichanca sa stal mimo diania, ale rozhodcovia si to všimli. K dispozícii majú videozáznam, ktorý môže Lichancovi zvýšiť trest.
09:14
Lichanec – 2+2, nebezpečná hra vysokou hokejkou.
08:15
importantPetráš zakončoval z pravého kruhu, Belányimu puk vypadol a Sojčík pred ním bekhendovo dorážal! Brankár hostí už puk podržal.
07:30
Domáci v plnom počte. Petriska mal dobrú šancu, ale strieľal len bekhendom a puk prešiel cez bránkovisko.
06:25
goalTrenčín dal gól! Chyba v rozohrávke Baranov je potrestaná JOZEFOM BALÁŽOM, ktorý si puk vzal, prinútil Belányiho k pohybu naviac, čo domáci útočník využil na strelenie gólu. Trenčania dávajú gól v oslabení.
Bez asistencie.
06:07
importantDôležitý zákrok si pripísal LaCouvee, keď najskôr puk len vyrazil, ale po nasledujúcich tečoch ho pokryl.
05:28
Conway – 2 min., hákovanie.
04:24
Barani v presilovej hre nič nevymysleli.
02:22
importantHostia nejako nebránili prenikajúceho Baláža, ktorý sa dostal až pred Belányiho, ale puk cez neho nedostal.
01:17
LaCouvee – 2 min., zdržiavanie hry / brankár – hranie puku mimo lichobežníka.
01:03
Zľava strieľal Baláž a Belányi puk poslal na ochrannú sieť.
00:27
Zakázané uvoľnenie Banskej Bystrice.
00:15
K prvej strele sa dostal Conway, Belányi vyrazil ramenom.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

HK DUKLA Trenčín: LaCouvee (Vereš) – Starosta, Pietroniro – Ekberg, Hlaváč – Nemčík, Hudec M. – Kupec; – Hudec D., Sojčík, Petráš – Ahl, Conway, Charbonneau – Krajčovič, Lichanec, Sloboda – Immo, Baláž, Giľák
Tréner: Milan Bartovič

HC´ 05 Banská Bystrica: Belányi (Kliment) – Bačik, Eichwede-Wilde – Šenkeřík, Hora – Ďatelinka, Luža – Žabka; – Wilkins, Vela, Turnbull -Petriska, Adam, Faith – Výhonský, Bíreš, Macek – Plančár, Štránský, Štrauch
Tréner: Raimo Helminen

Rozhodca: Crman, Štefik – Konc ml., Frimmel.
V prvý decembrový deň pokračuje Tipos Extraliga 23. kolom. HK DUKLA Trenčín sa stretne s HC´ 05 Banská Bystrica. Obe mužstvá delia v tabuľke len dva body.

HK DUKLA Trenčín: Vojaci z Trenčína sa po dvoch prehrách postavili na nohy a zvíťazili nad Humenným 4:1 a naposledy nad Košicami 5:4 po predĺžení, keď dokázali otočiť zo stavu 3:0 na 3:3, z 4:3 na 4:5. Immo sa postaral o hattrick. Trenčania tak prerušili dlhú víťaznú sériu Košíc. V tabuľke sú síce na predposlednom 11. mieste, ale na šiestu priečku strácajú len tri body. Britský hokejista Scott Conway je s 19-timi kanadskými bodmi najproduktívnejším hráčom Dukly.

HC´ 05 Banská Bystrica: Mužstvo spod Urpína si v minulom kole pripísalo cennú výhru nad Nitrou 5:3. Baranom patrí priebežne 8. priečka, o skóre sú za Novými Zámkami a na šiesty Poprad zaostávajú o bod. Na Duklu majú k dobru dva body. Marcus Vela má na konte už 13 presných zásahov a 10 asistencií.
Do Banskej Bystrice prichádza na skúšku Dávid Stránský, ktorý v posledných sezónach pôsobil v českom Znojme.

Vzájomné zápasy v sezóne 2023/2024:

Banská Bystrica 4:1 Trenčín
Banská Bystrica 5:6 Trenčín
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.
Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Hráč Banskej Bystrice sa stal druhým najmladším strelcom v histórii, presadil sa v Trenčíne