Sportnet|8. okt 2023 o 19:35

Košice prehrávali už 1:3.

Tipos extraliga - 8. kolo

Košice - Zvolen 4:5 sn (1:3, 3:0, 0:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 15. Lunter (Jääskeläinen, Breton), 26. Bartánus (Breton, Berger), 29. Chovan (Fejes, Krivošík), 29. Lamper (Šimun) - 7. Langkow (Bondra, Hecl), 16. Zuzin (Kašlík, M. Hults), 19. Bondra (Langkow), 58. C. Hults (Zuzin), rozh. sam. nájazd Kašlík

Rozhodovali: Žák, Snášel - Pribula, Jurčiak

Vylúčení: 2:9 na 2 min., navyše Bartoš (Koš.) 5 min. + DKZ za vrazenie na mantinel, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:1

Diváci: 2784

Košice: Janus - Olsson, Breton, Ferenc, Zech, Bartoš, Deyl, J. Hudec - Krivošík, Pollock, Fejes - Rogoň, Chovan, Lamper - Jääskeläinen, Berger, Lunter - Bartánus, Šimun, Havrila

Zvolen: Kupsky - Hain, Sládok, Čulík, C. Hults, Kubka, Rauhauser, Haborák - Šiška, Langkow, Bondra - Kašlík, M. Hults, Hecl - Marcinek, Viedenský, Zuzin - Kolenič, V. Fekiač, Csányi

KOŠICE. Hokejisti HKM Zvolen zvíťazili v nedeľňajšom zápase 8. kola Tipos extraligy na ľade HC Košice 5:4 po predĺžení a nájazdovom rozstrele.

Víťazný gól strelil Matej Kašlík. Zvolenčania sú na priebežnej tretej priečke o skóre za Novými Zámkami, Košiciam patrí piate miesto.

Pre "oceliarov" to bola zároveň generálka na utorňajší domáci zápas Ligy majstrov so švédskou Skellefteou.

Hostia mali lepší vstup do zápasu a k vydarenej prvej tretine im pomohla aj päťminútová presilovka po vylúčení Bartoša.

V nej Langkow zblízka otvoril skóre - 0:1. Prvou početnou výhodou v zápase nepohrdli ani domáci a v Lunter v 15. minúte prekonal Kupského - 1:1.

Hostia získali náskok späť po 17 sekundách, keď chybu v defenzíve domácich zužitkoval Zuzin. Od 19. minúty viedli hostia o dva góly, keď domáci obranca Zech stratil puk a Bondra skóroval po úniku - 1:3.

Hostia doplácali na vylúčenia a krátko po dvojnásobnom oslabení zakončil pokračujúci tlak Košičanov Bartánus, ktorý dosiahol svoj prvý gól v sezóne a gólový účet v sezóne si krátko na to otvoril aj Chovan - 3:3.

Zaskočení hostia si vzápätí nedali pozor na Lampera, ktorého našiel šikovnou prihrávkou spoza bránky Šimun - 4:3. V 58. minúte sa hostia dočkali vyrovnania po strele Colea Hultsa.

V samostatných nájazdoch skórovali Zuzin, Jääskeläinen, Kašlík a Bondra.

Tabuľka Tipos extraligy

ONLINE PRENOS: HC Košice - HKM Zvolen dnes (hokej, 8. kolo, Tipos extraliga, piatok, LIVE)

Tipos Extraliga (SR)  2023/2024
08.10.2023 o 17:00
8. kolo
Košice
4:5
(1:3, 3:0, 0:1, 0:0, 0:1)
66' minúta
Ukončený
Zvolen
Prehľad
Góly a asistencie: 15. Lunter (Jaaskelainen, Breton), 26. Bartánus (Breton, Berger), 29. Chovan (Fejes, Krivošík), 29. Lamper (Šimun) – 7. Langkow (Hecl, Bondra), 16. Zuzin (Kašlík), 19. Bondra (Langkow), 58. Hults (Zuzin), rozh. náj. Bondra.
Prenos
Zvolen nakoniec poráža Košice po samostatných nájazdoch. napriek tomu, že sa po prvej tretine nedokázal dlho presadiť Približne 2 minúty pred koncom ale vyrovnal Hults a v nájazdoch boli podstatne úspešnejší Zvolenčania, keďže zvíťazili pomerom 3:1.
Zvolen sa však v tabuľke prepadol na tretie miesto. Košice sú zas piate.
Koniec zápasu.
65:00
goalV samostatných nájazdoch zvíťazil tím HKM Zvolen.
64:30
Krivošík teraz nepresne prihral a vyhnal tím svojich spoluhráčov z útočného pásma.
63:03
Peter Zuzin sa pokúsil o individuálny prienik, ale nakoniec z veľkého uhla trafil len Janusa.
62:00
Po skončení presilovky sa hrá najmä v strednom pásme a oba tímy pristupujú k predĺženiu opatrne.
60:59
Zvolen už hrá v plnom počte.
60:50
Po dlhej kombinácii bola strela Fejesa zblokovaná.
60:15
Košičania už sú v útočnom pásme a pokračujú v presilovej hre.
60:01
Začalo sa predĺženie.
Košiciam sa presilovku nepodarilo využiť a zápas tak pôjde do predĺženia. V tretej tretine totiž dali jediný gól Zvolenčania, čím vyrovnali stav na 4:4.
60:00
Tretia tretina sa skončila.
58:59
Samuel Hain fauloval útočiaceho Fejesa a domáci tak budú mať presilovku.
57:48
goalZvolen dal gól!
Zvolenu sa podarilo vyrovnať ešte pred odvolaním brankára. Po Zuzinovej prihrávke vystrelil presne BRADLEY HULTS a niečo vyše 2 minúty pred koncom je tak stav znova vyrovnaný.
Asistencia: P. Zuzin
Zvolen si zobral oddychový čas.
57:20
Zuzinovi teraz tesne pred strelou skĺzol puk z hokejky a jeho pokus tak bol nepresný.
56:35
Ofenzívnyn prienik Fejesa dokázal spoľahlivým zákrokom pokryť Kupsky.
56:10
Hra je teraz pomerne rozkúskovaná. Akciu Košičanov prerušil ofsajd.
55:45
Košičania sa znovu dopustili zakázaného uvoľnenia.
55:15
Hainova strela z pravej strany skončila v v lapačke Jaroslava Janusa.
54:05
Jeden z domácich hráčov nerozohral vôbec presne a po zakázanom uvoľnení sa bude vhadzovať pred Janusom.
53:10
importantSkvelú prihrávku do priestoru medzi kruhmi dostal Kašlík. Ten však v tejto situácii nenamieril úplne presne a Janus puk vyrazil.
51:48
51:15
Zvolenčania opäť vyhodili puk do stredného pásma a domácim sa tak čas v presilovke už kráti.
50:25
Košičanom sa zatiaľ nedarí udržať si útočné pásmo.
49:48
Fejes sa po naskočení na ľad dostal do úniku a Rauhauser ho zastavil nedovolene. Presilovku teraz budú mať aj Košice.
49:34
Košice hrajú v plnom počte.
49:00
Zvolen tlačí na svojho súpera, ale zatiaľ bez úspechu. Defenzívna štvorica Košičanov totiž odoláva.
48:29
Po faule Jaaskelainena bol Radovan Bondra príliš ostrý voči protihráčom a na trestnú lavicu tak zamieri aj on za hrubosť. Zvolen tak bude pokračovať v presilovke o jedného hráča.
48:25
Košičania vyhodili puk z obranného pásma.
48:10
Zvolen sa drží v útočnom pásme, ale zatiaľ sa do nejakej väčšej šance nedostal.
47:34
Hunter Fejes v obrannom pásme podrazil protihráča a Zvolenu tak dáva šancu na vyrovnanie.
47:25
Pred košickú bránu sa natlačil Kašlík, ale v tesnej blízkosti Janusa nedokázal zakončiť.
46:28
Zblokovaná bola aj táto strela Rauhausera od modrej.
46:04
Bondrova koncovka od modrej čiary bola zrazená mimo brány.
45:25
V posledných minútach sa hrá pomerne ďaleko od oboch bránok a ani jeden z tímov sa nevie dostať ku šanci.
44:39
Zakázaného uvoľnenia sa teraz dopustili Košičania.
43:35
Po ďalšom zákroku Kupskeho sa bude vhadzovať po jeho ľavici.
43:20
Po Bretonovej delovke od modrej musel Kupsky zasahovať.
42:58
Langkow sa dostal do dobrej streleckej pozície, ale Jaroslav Janus vytiahol dobrý zákrok a podržal tak svoj tím.
41:55
Breton hľadal pred bránou Lampera, ale jeho prihrávka nebola dostatočne presná, aby strelec zatiaľ posledného gólu mohol zakončovať.
40:40
Zvolenčania neboli presní pri rozohrávke z vlastnej tretiny a dopustili sa nakoniec zakázaného uvoľnenia.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Druhé dejstvo vyšlo vynikajúco domácemu tímu a to najmä úsek medzi 25. a 29. minútou. Vtedy totiž zásluhou gólov Bartánusa, Chovana a Lampera Košice otočili priebeh zápasu a keďže do konca tretiny žiadny gól nepadol, tak Oceliari pred tretím dejstvom vedú 4:3.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:47
39:25
Michal Chovan vyhadzuje puk až za zvolenskú bránku.
38:52
importantPo Zuzinovej strele dorážal Kašlík, ale Janus si aj v tejto náročnej pozícii dokázal poradiť a puk vyrazil.
38:25
Zvolen zatvoril Košičanov v obrannom pásme. Na ideálnu streleckú príležitosť však zatiaľ len čaká.
37:47
Marek Bartánus si v obrannom pásme počínal nedovolene a Zvolen tak bude mať početnú výhodu.
37:30
Hlavný rozhodca zdvihol ruku po zákroku jedného z Košičanov a bude sa tak vylučovať na domácej strane.
36:10
Jaroslav Janus na chvíľu stratil hokejku, ale Viedenskému sa túto situáciu nepodarilo využiť. Jeho pokus bol totiž zblokovaný.
35:20
Jaaskelainen sa s pukom natlačil spoza brány až pred Kupskeho. Nakoniec však jeho pokus zvolenský brankár vyrazil.
34:15
Radey Deyl tvrdo zostrelil jedného z protihráčov. Jeho zákrok bol ale čistý a vylučovať sa tak nebude.
32:50
Fejes vyslal strelu z väčšej vzdialenosti, ale puk skončil iba na plexiskle.
31:10
Nebezpečné nahodenie Zvolenčanov bolo dokonca aj tečované, ale Janusovi sa s ním podarilo vysporiadať.
30:30
Po Zuzinovom prieniku teraz vytiahol Jaroslav Janus skvelý zákrok a zabránil tak ďalšej zmene skóre.
28:18
goalKošice dali gól!
Eduard Šimun skvelou prihrávkou našiel PATRIKA LAMPERA pred bránou a ten dáva v krátkom časovom slede ďalší gól. Košice tak v druhej tretine úplne otáčajú priebeh zápasu a vedú 4:3.
Asistencia: E. Šimun
28:04
Ďalšia využitá presilovka Košíc. Po sérii presných prihrávok zakončoval MICHAL CHOVAN, po ktorého zakončení je stav vyrovnaný 3:3.
Asistencie: H. Fejes, F. Krivošík
27:25
Strela Jaaskelainena skončila iba v Kupskeho lapačke.
27:05
Úvodné buly tejto presilovky vyhrali hostia a Bondra skvelo vysúval Langkowa. Zvolenský útočník však neudržal pred bránou rovnováhu a zakončiť sa mu tak nepodarilo.
26:51
Zvolenčania sa ani teraz nevyvarovali faulu, keďže Juraj Šiška hákoval Krivošíka. Oceliari tak budú môcť vyrovnať v presilovke.
25:42
Tesne po návrate Fekiača na ľad sa Košičanom podarila skvelá kombinácia, na konci ktorej bol MAREK BARTÁNUS. Ten po rýchlej prihrávke vystrelil z prvej a puk poslal do odkrytej brány. Košice tak znižujú na 2:3.
Asistencie: A. Breton, Ch. Berger
25:37
Zvolen hrá so 4 hráčmi.
25:05
Po nepresnej koncovke Zvolenčania vyhodili puk cez všetky čiary.
24:45
Košičania sa držia v útočnom pásme, ale zatiaľ len čakajú na vhodnú
streleckú príležitosť.
23:59
Jozef Sládok vyhodil puk z ihriska a za zdržiavanie hry putuje na trestnú lavicu. Košice tak budú mať dlhú početnú výhodu o dvoch hráčov.
23:50
Pollock teraz dobre hľadal Jaaskelainena, ale nakoniec mohol Kupsky ostať v kľude.
23:37
Fekiač teraz stiahol protihráča na zem a Košice budú mať príležitosť v podobe presilovky.
23:10
Kolenič sa po individuálnom prieniku dostal do šance. Jeho strelu z ľavej strany klziska však Janus dokázal vyraziť.
22:50
Táto rozohrávka Košičanov nebola presná a puk nakoniec skončil až na striedačke.
21:35
Pri puku sú v podstate od začiatku tretiny Košičania. Zatiaľ sa im ale vytvoriť si lepšiu šancu pre zakončenie nedarí.
20:45
Po rýchlej prihrávke pred bránu zakončoval z prvej Jaaskelainen. Puk však preletel len vedľa brány.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Prvá tretina bola pomerne bohatá na góly. Najprv sa totiž v 5-minútovej presilovke dokázal presadiť Langkow a aj keď Košice neskôr vyrovnali tiež v presilovke, tak do konca tretiny si Zvolenčania vrátili vedenie hneď dvoma gólmi.
Pred druhou tretinou je tak v omnoho lepšej pozícii Zvolen.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:55
Do dobrej streleckej pozície sa dostal Pollock. Jeho zakončenie však bolo zblokované.
18:51
18:37
Zechovu chybu na modrej čiare skvelo využil RADOVAN BONDRA. Ten potom čo získal puk mieril úplne sám na bránu a presnou strelou švihom prekonal Janusa. Zvolen tak v oslabení navýšil svoje vedenie na 3:1.
Asistencia: Ch. Langkow
18:15
Košický tlak dlho nevydržal, keďže puk je už opäť v strednom pásme.
17:55
Košice teraz zatlačili na svojho súpera. Jednu strelu však zablokoval Šiška a po Bergerovej koncovke zvonila tyčka.
17:20
Hostia tentokrát pomerne rýchlo vyhodili puk až k súperovmu brankárovi.
16:51
Marián Haborák oslabí svoj tím kvôli nedovolenému bráneniu a Košice si tak zahrajú v krátkom časovom slede ďalšiu presilovku.
15:10
Vyrovnaný stav netrval dlho a hosťom sa hneď z ich prvej akcie podarilo navrátiť jednogólové vedenie. Kašlík našiel spoza brány voľného PETRA ZUZINA, ktorý už z jasnej pozície nezaváhal a prestrelil Janusa.
Asistencia: M. Kašlík
14:53
V závere presilovej hry sa puk po prihrávke trochu šťastne odrazil smerom k bráne a nakoniec prekĺzol pomedzi Kupskeho betóny. Autorom tohto gólu je MÁRIO LUNTER.
Asistencie: J. Jaaskelainen, A. Breton
14:35
Košice sú už opäť v pásme, ale času príliš nemajú nazvyš.
14:20
Zvolenčania vyhodili puk cez všetky čiary.
13:45
Domáci sú nasťahovaní v útočnom pásme, ale zatiaľ ani jedna z ich striel neprešla cez Kupskeho.
13:07
Samuel Hain si pri súboji pri mantineli pomohol nedovoleným zákrokom a prvú presilovku budú mať k dispozícii aj Košice.
12:50
Rogoňovi sa podarilo vytiahnuť puk pred zvolenskú bránu. V tesnej blízkosti však Kupskeho neprekonal, keďže ten puk vyrazil preč.
11:35
Nepríjemná situácia pre domácich, keď sa puk odrážal pred Janusovou bránou. Zvolenským útočníkom sa ale nepodarilo ideálne zorientovať a túto situáciu tak nevyužili.
11:05
Odrazený puk od mantinelu prebral Zuzin a snažil sa ho doraziť do brány. Nakoniec ho ale Janus vyrazil.
10:20
Už dlhšie sa teraz hrá bez prerušenia. Puk je ale väčšinou vo väčšej vzdialenosti od brány a ani jednému z tímov sa nedarí dostať do šance.
09:25
Presilovka Zvolena už skončila a Košice tak hrajú v piatich hráčoch.
08:35
Po ďalšom oslobodení Košičanov sa dostal do šance Hecl. Janus ale nakoniec zasahovať nemusel, keďže puk preletel vedľa brány.
07:40
Dlhší súvislý tlak Zvolenčanov neskončil žiadnou strelou a Košice vyhodili puk cez všetky čiary.
07:00
Presilovka Zvolena naďalej pokračuje a Košičania sa bránia vo svojom obrannom pásme.
06:07
Hostia sa dokázali prakticky z prvej väčšej šance presadiť, keď po rýchlej kombinácii ostal osamotený pred bránou CHRISTOPHER LANGKOW. Jeho strela z prvej potom prešla cez Janusa a stav zápasu je tak 1:0.
Asistencie: M. Hecl, R. Bondra
05:35
Zvolenu sa naďalej nedarí usadiť sa v útočnom pásme. Do konca presilovky však ešte majú takmer 4 minúty.
05:05
Košičanom sa podarilo po druhýkrát za sebou odpáliť puk cez všetky čiary a zatiaľ tak oslabenie zvládajú dobre.
04:33
Po vyhranom buly pálil od modrej čiary Zuzin. Jaroslav Janus ale na jeho strelu dobre videl a puk chytil.
04:25
Antonín Bartoš teraz poriadne tvrdo narazil Hecla na mantinel a rozhodcovia mu za to udeľujú ten najväčší trest. Okrem päťminútovej presilovky Zvolenu si budú musieť Košice bez Bartoša poradiť do konca zápasu.
04:10
Pri puku sú momentálne skôr Zvolenčania. Vysoké napádanie domácich im ale nedovoľuje prejsť do útoku.
03:05
Zech teraz posielal pred bránu prudkú prihrávku na Luntera. Nakoniec sa ale košický útočník do zakončenia nedostal.
02:22
Prvý zákrok predviedol aj Jaroslav Janus. Strelecké šťastie skúšal Kašlík.
01:44
Lamper zachytil puk v strednom pásme a vydal sa do rýchleho protiútoku. Nakoniec sa ale trojica Košičanov nedokázala presadiť.
00:40
Po nedorozumení hostí pri rozohrávke sa dostal z ničoho nič do šance Fejes. Jeho strelu z malej vzdialenosti však chytil Kupsky.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

HC Košice: Janus (Sabol) – Breton, Olsson, Fejes, Pollock, Krivošík – Zech, Ferenc, Lamper, Chovan, Rogoň – Deyl, Bartoš, Lunter, Berger, Jaaskelainen – Hudec, Havrila, Šimun, Bartánus
Tréner: Dan Ceman.

HKM Zvolen: Kupsky (Trenčan) – Sládok, Hain, Bondra, Langkow, Šiška – Hults, Čulík, Hecl, Hults, Kašlík – Rauhauser, Kubka, Zuzin, Viedenský, Marcinek – Haborák, Csányi, Fekiač, Kolenič
Tréner: Peter Oremus.
Všetkým hokejovým fanúšikom prajem pekný večer a vítam Vás pri našom online prenose z Tipos Extraligy. V 8. kole uvidíme reprízu posledného finále medzi Košicami a Zvolenom.

HC Košice
Košice nemajú úplne vydarený vstup do sezóny, keďže ich forma je viac než nevyrovnaná. V posledných 5 zápasoch až 3-krát prehrali, no naposledy porazili doma Slovan 4:1 a to by im mohlo dodať potrebné sebavedomie.

HKM Zvolen
Zvolen je zatiaľ lídrom Extraligy a pred druhou Spišskou je prvý o skóre. V poslednom kole však skončil 5-zápasová šnúra Zvolenu bez prehry, keďže Trenčínu nedokázal dať ani gól. Uvidíme teda, ako sa po tomto zápase postavia úradujúcemu majstrovi.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.
Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Repríza finále ako sa patrí! Košice s famóznym obratom, v nájazdoch uspel Zvolen