Trenčín pokračuje v nevýrazných výkonoch, tentokrát nestačil na nováčika súťaže

Na snímke gólová radosť hráčov HC 19 Humenné.
Na snímke gólová radosť hráčov HC 19 Humenné. (Autor: TASR)
Sportnet, TASR|15. okt 2023 o 19:11

Napriek výhre ostáva Humenné na poslednom mieste tabuľky.

Tipos extraliga - 10. kolo

HC 19 Humenné – HK Dukla Trenčín 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Góly: 11. Šoltés (Pereskokov, Lapšanský), 38. Vaško (Borov, Kuru), 60. Linet (Galimov) - 26. Immo (Conway, Giľák)

Rozhodovali: Korba, Štefik – Bogdaň, Ordzovenský vylúčení: 4:4 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0

Diváci: 1920

Humenné: Galimov - Fereta, Sergienko, Novota, Diakov, Meliško, Novický - Lapšanský, Pereskokov, Šoltés - Handlovský, Linet, Kriška - Borov, Kuru, Vaško - Michalík, Krajňák, Lačný

Trenčín: Lacouvée - Pietroniro, Starosta, Ekberg, Hudec, Nemčík, Bokroš - Charbonneau, Baláž, Petráš - Hertzberg, Conway, Eriksson - Hudec, Sojčík, Giľák - Sloboda, Lichanec, Krajčovič

HUMENNÉ. Hokejisti HC 19 Humenné zdolali v nedeľňajšom zápase 10. kola Tipos extraligy na domácom ľade HK Dukla Trenčín 3:1 a prerušili tak trojzápasovú šnúru prehier.

V tabuľke je ale nováčik najvyššej súťaže naďalej na poslednom mieste.

Do stretnutia vstúpili lepšie hostia, no boli to práve domáci Humenčania, ktorí sa v 11. minúte dostali do vedenia zásluhou Dávida Šoltésa.

Ten sa po zmätku v trenčianskom pásme zorientoval najlepšie spomedzi všetkých.

V druhej tretine Trenčín po únavnom snažení sa našiel recept na brankára Galimova, keď presilovku využil v 26. minúte Tor Immo.

Misky váh však Dukla napriek veľkému tlaku na svoju stranu nepreklopila, ba práve naopak, krásnym gólom sa presadil domáci Vaško.

V tretej tretine si Humenné svoje vedenie postrážilo a gólom do opustenej brány hostí spečatilo svoju prvú výhru v riadnom hracom čase na domácom ľade v tejto sezóne.

Tabuľka Tipos extraligy

ONLINE PRENOS: HC 19 Humenné - HK Dukla Trenčín dnes (hokej, 10. kolo, Tipos extraliga, nedeľa, LIVE)

Tipos Extraliga (SR)  2023/2024
15.10.2023 o 17:00
10. kolo
Humenné
3:1
(1:0, 1:1, 1:0)
60' minúta
Ukončený
Trenčín
Prehľad
Góly a asistencie: 11. Šoltés (Pereskokov, Diakov), 38. Vaško (Borov, Kuru), 60. Linet (Galimov) – 26. IMMO (Conway, Giľák). Rozhodca: Korba, Štefik – Bogdaň, Ordzovenský – Gajan (VIDEO).
Humenné si pripisuje historické trojbodové víťazstvo, po prvýkrát v Tipos Extralige! Zároveň ostávajú na poslednom mieste tabuľky, no majú rovnaký počet bodov ako predposledná Nitra, konkrétne 8. O góly sa postarali: 11. minúta: Dávid Šoltés, 26. minúta: Eriksson Immo, 38. minúta Filip Vaško a 60. minúta Jakub Linet.
Ďakujem za pozornosť a prajem príjemný zvyšok nedeľňajšieho večera.
60:00
Koniec zápasu.
59:18
goalHumenné dáva gól!
Humenné navyšuje na 3:1 a zdá sa, že definitívne získajú tri body! JAKUB LINET vyhodil puk za všetky čiary, rovno do prázdnej brány Trenčína.
Asistencie: Galimov
57:48
Trenčín znovu s nájazdom pred bránou z bezprostrednej vzdialenosti len do Galimova.
57:15
Starosta sa nedostal k dorážke, obrovský tlak Trenčianskej ofenzívy. Trenčania predviedli výbornú ofenzívnu pasáž. Domáci tím sa dokázal napokon oslobodiť.
55:51
Bokroš nahadzoval od modrej a Galimov sa iba obzeral, vyzeralo to na zásah konštrukcie brány!
54:10
Otvorený priestor pred Michalíkom, Meliško preletel popri pravom mantineli a vyčkával na pravej žrdi na dorážku od Michalíkovej strely. Brankár Lacouvée chytá puk do lapačky.
53:52
Hostia v plnom počte.
53:13
Prihrávka na Šoltésa bola mierne tečovaná, domácemu hráčovi puk skackal na hokejke, preto mu nevyšlo zakončenie.
52:35
Možnosť na strelu, škoda že domáci hráči nevyužili Lapšanského pred bránou. Opäť sa Trenčania oslobodzujú.
52:10
Výborná práca hostí, vyhadzujú puk cez všetky čiary.
51:52
Vylúčenie v tíme HK DUKLA Trenčín:
Eriksson Immo – 2 min., podrazenie.
51:45
Conway nachádza za chrbtom Erikssona Imma, Humenné prepadáva v obrane. Galimov musel zakročiť.
50:32
Zakázané uvoľnenie Humenného. Hra sa prenesie cez celý ľad až k bráne domáceho brankára Galimova.
50:25
Hostia vyhrali vhadzovanie a okamžite trielia do útočnej tretiny.
50:20
Zvláštny verdikt o zakázanom uvoľnení v podaní rozhodcu. Rozhodcovia sa ospravedlňujú za chybu, a tak sa bude vhadzovať v strednom pásme.
49:35
Pietronirovo nahodenie od modrej, Petráš sa naťahoval za tečom.
49:00
Hra je na malú chvíľu prerušená po ofsajdovom verdikte rozhodcu.
47:46
Puk prepadol tesne okolo žrde. Handlovského rana preletela tesne okolo Lacouvéeovej lapačky. Humenčania v obrovskej šanci aj naďalej ostávajú v útočnej tretine.
47:33
47:00
Diakov pod tlakom pri modrej prepadol, a tak sa Trenčín oslobodzuje vyhodením puku.
46:10
Veľký pozor si musí dať Galimov pri rozohrávke, ďaleko mu odskočil puk, no dokázal prihrávku svojim spoluhráčom zvládnuť.
45:33
Sojčík – 2 min., podrazenie.
45:00
Prihrávka spoza brány a Lacouvée musel zasahovať.
44:25
Charbonneau sa ocitol sám pred bránou, no v poslednej chvíli Handlovský vopchal hokejku do prihrávky pred Galimovovu svätyňu.
44:00
Petráš korčuľuje pred opustenú časť brány a napriaha sa k strele. Domáci gólman Galimov puk za svoj chrbát nepustil.
43:30
Conway sa snažil obtočiť pri mantineli, no dvojica obrancov domácich ho dokázala o puk obrať.
42:30
Nepresná rozohrávka Humenného končí zakázaným uvoľnením. Vhadzovať sa bude pred očami Galimova.
41:25
Lacouvée nevedel, kde má puk po skrumáži pred bránou. Vhadzovať sa bude v útočnom pásme Humenného.
40:30
Puk uniká Conwayovi na modrej, a tak sa Trenčania musia vrátiť do stredného pásma.
40:01
Začala sa tretia tretina.
V druhej tretine Trenčín vyrovnal skóre a využil presilovku vďaka gólu Erikssona Imma v 26. minúte. Pekná kombinácia domácich znamenala zvýšenie stavu na 2:1, keď sa presadil Filip Vaško. Ďalšia tretina sa začne približne o 18:37.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
38:57
Z ostrého uhla nastreľoval puk Šoltés. Humenčania ostávajú s pukom v útočnej tretine.
38:07
Útočnú snahu Humenčanov zastavuje ofsajdový verdikt rozhodcu. Vhadzovanie v strednom pásme.
37:08
Pekná kombinácia domácich znamená jedine gól. Výborná kombinácia trojice Borova, Kurua a Vaška. Práve FILIP VAŠKO si dobre nakorčuľoval k ľavej žrdi a poslal puk za chrbát Lacouvéea. Stav je 2:1.
Asistencie: Borov, Kuru
36:40
Domáci v plnom počte.
36:15
Ekberg prichádza o puk a dopredu môžu ísť domáci. Lapšanský výborne vykorčuľoval vpred, no teraz sa bude musieť vrátiť dozadu.
35:40
Giľák sa tlačil pred bránu, no už to mal na dlhú čepeľ. Humenčania sa oslobodzujú vyhodením puku cez všetky čiary.
35:10
Petrášova delovka od ľavého kruhu napokon nekončí gólom, Trenčania ostávajú v útočnom pásme.
34:52
34:20
Vylúčenie v tíme HC 19 Humenné:
Pereskokov – 2 min., sekanie.
34:15
Charbonneau prečítal prihrávku a môže tak získať cenné sekundy s pukom na hokejke.
33:29
Šoltés vyčkáva na prihrávku, no tá sa k nemu nedostala. Pereskokov sa snažil udržať domácich v útočnom pásme, no Trenčania vyhadzujú puk cez všetky čiary.
33:13
Handlovskému jeden zo spoluhráčov príliš rýchlo vletel do útočného pásma, a tak sa vhadzuje v strednom pásme.
32:29
Sojčík – 2 min., faul kolenom.
32:12
Obrovská šanca, Lapšanský mal po prihrávke od jeho spoluhráča prakticky prázdnu bránu, no treba vyzdvihnúť defenzívu hostí, ktorá puk stečovala mimo jeho Lapšanského dosah.
31:40
Dopredu išli Trenčania dvaja proti jednému, no rozhodcovia odpískali ofsajdové postavenie. Vhadzuje sa však v strednom pásme.
30:45
Humenčania prepadli v rozohrávke, Petráš mal pred bránou Charbonneaua, no ten nepochodil zoči-voči Galimovovi. Domáci si musia dať pozor na chyby tohto charakteru.
28:40
Michalíkovo nahodenie sa snažil pred bránou tečovať Lačný, čím mohol ohroziť Lacouvéea, no k výraznejšej šanci nedošlo.
27:56
Nepresná rozohrávka Trenčína končí icingom a to znamená, že sa bude vhadzovať práve pred ich bránou.
25:40
Okamžite po vhadzovaní puk poslaný do rohu a Baláž hľadal pred bránou Charbonneaua, ktorý mohol poslať svoj tím už o gól do vedenia. Napokon sa tak nestalo.
25:21
goalTrenčín dal gól!
Strela od pravého kruhu nakoniec končí gólom! Po viac ako piatich minútach druhej tretiny strieľajú Trenčania gól. ERIKSSON IMMO Tor Erik sa napriahol k strele od ľavého kruhu a prepálil všetko, čo mu stálo v ceste. Stav je 1:1.
Asistencie: Conway, Giľák.
25:00
Pred bránkou vyčkával na teč dobre postavený Giľák, nechýbalo veľa, aby sa k puku dostal, no Humenčania vyhadzujú puk cez všetky čiary.
24:28
Okamžité zakončenie Conwaya po prihrávke od jeho spoluhráča. Nebol presný.
24:09
Krajňák – 2 min., podrazenie.
23:25
Sľubná príležitosť Trenčína, mohli streliť oslabovkový gól, no napokon sa im to nepodarilo.
23:10
Strelecké zakončenie v podaní domácich z ľavého krídla, puk sa odrazil ku Kriškovi.
21:55
Šikovný náznak prihrávky aj s následnym zakončením v podaní Novického. Snažil sa obtočiť okolo brány, no Lacouvée si ho dobre postrážil.
21:32
Baláž – 2 min., nedovolené bránenie.
20:35
Šoltés – 2 min., hákovanie.
20:30
Trenčania sa tlačia do útočného pásma. Odrazený puk sa snažil dostať Hudec za chrbát brankára Galimova. Galimov bol v strehu a ľavým betónom puk vyrazil.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Stav po úvodnej dvadsaťminútovke je 1:0. Trenčín začal dnešný duel veľmi aktívne, mali niekoľko zaujímavých príležitostí na pred bránou, no všetky dokázal zneškodniť domáci gólman Galimov. V 10. minúte poslal Humenné do vedenia Dávid Šoltés, asistovali mu Pereskokov a Diakov. Trenčín ešte v záverečných minútach vyvíjal na Humenné tlak a defenzíva domácich pracovala na plné obrátky. Do šatní však napokon idú s jednogólovým vedením práve domáci hokejisti. Ďalšia tretina sa začne približne o 17:53.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:55
Trenčania ešte vďaka Ekbergovi sú vpredu, no zaznie siréna.
19:26
Conway videl dvojicu hráčov na zadnej žrdi, no ani Hertzberg ani Ekberg sa už nedostali k puku.
19:05
Dvaja proti jednému pred bránou, Conway to ešte skúšal na dorážku, ponukal sa mu tam aj Eriksson Immo.
17:40
Novota nahadzuje puk za bránu, k puku sa dostal Kriška. Kombinácia domácich však stroskotala na defenzíve Trenčína.
17:10
Tvrdá rana Ekberga. Galimov to vôbec nemal jednoduché, puk ho trafil priamo do masky.
16:25
Charboneauovi sa dostala šanca individuálneho prieniku, no bol zastavený Lapšanským.
15:10
Dobré napádanie a možnosť na strelu! Handlovský sa dostal do výbornej pozície a následne do zakončenia, no Lacouvée chytá!
14:46
Rozohrávka Humenčanov nebola presná, a to je dôvod, prečo sa dopustili zakázaného uvoľnenia. Vhadzovanie pred Galimovom.
14:10
Giľák mal v dobrej pozícií pred bránou Conwaya, no nestihol mu prihrať, a zmaril preto šance svojho tímu.
13:14
Kuru a jeho pekná práca. Dokázal sa zo stredného pásma dostať až do zakončenia od stredu ľavého kruhu. Lacouvée vytiahol parádny zákrok a podržal tak svoj tím.
12:50
Snaha o peknú individuálnu akciu v podaní Baláža. Nevyšlo mu záverečné zakončenie, a tak sa puku zmocnili domáci.
11:45
Trenčania prehrali buly, no opäť sú pri puku v útočnom pásme. Strela od modrej končí v lapačke Galimova. Vhadzovanie pred bránou Humenného.
10:06
Prihrávka na ľavé krídlo cez Pereskokova. Puk sa poodrážal popred bránou a DÁVID ŠOLTÉS dokázal z backhandu poslať puk za chrbát Lacouvéea a poslať tak Humenné do vedenia!
Asistencie: Pereskokov, Diakov.
09:30
Strela od modrej, pálil Pietroniro. Eriksson Immo ešte skúšal možnosť tečovania, no Galimov chytá puk do lapačky.
08:50
Rozohrávka Trenčína nebola presná a skončila sa tak zakázaným uvoľnením.
08:20
Lichanec pred bránou tesne míňa svätyňu Galimova.
07:30
Trenčania to skúšajú lyšiackym spôsobom. Zaujímavý nástrel posielal Hertzberg za chrbtom Galimova, no napokon z tejto šance nič nevzniklo.
07:17
06:15
Domáca defenzíva vystreľuje puk cez všetky čiary.
05:50
Ekbergova rana, tečoval ju pred bránou Giľák, no napokon z toho nič nebolo.
05:35
Hra je prerušená, pretože jeden z hráčov Humenného schytal tvrdú strelu od Ekberga.
05:14
Michalík – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade.
04:15
Nebezpečné nahodenie od modrej v podaní Hudeca. Charbonneau nedokázal však puk pred bránou tečovať, a tak Galimov chytá puk do lapačky.
03:55
Starosta neudržal Trenčín v útočnom pásme, dobre k nemu pristúpil Handlovský.
03:20
Linet prehral vhadzovanie v útočnom pásme svojho tímu. Trenčín pri puku.
03:05
Pietroniro pálil od modrej, no domáci gólman chytá puk do svojej moci. Vhadzovanie v útočnom pásme hostí.
02:40
Zakončenie Hudeca, ktorý sa výborne ocitol v ofenzívnom postavení pri ľavom kruhu. Galimov zakročil.
01:50
Sojčík prehral súboj s Novickým pri mantineli, a tak Humenčania môžu vyraziť dopredu.
01:05
Petráš skúsil pozornosť domáceho gólmana z otočky, no Galimov bol v strehu.
00:55
Humenčania rozohrávajú spoza vlastnej brány. Linet sa naháňal v útočnom pásme za pukom, no nepochodil.
00:06
Galimov po úvodnom buly prerušil hru, a tak sa bude vhadzovať v útočnom pásme Trenčína.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

HC 19 Humenné: Kozel (Galimov) – Fereta, Sergienko, Lapšanský, Pereskokov, Šoltés – Novota, Diakov, Handlovský, Linet, Kriška – Meliško, Novický, Borov, Kuru, Vaško – Michalík, Krajňák, Lačný
Tréner: Andrey Parfenov

HK DUKLA Trenčín: Lacouvée (Borák) – Pietroniro, Starosta, Charbonneau, Baláž, Petráš – Ekberg, Hudec, Hertzberg, Conway, Eriksson Immo – Nemčík, Bokroš, Hudec, Sojčík, Giľák – Sloboda, Lichanec, Krajčovič
Tréner: Róbert Döme

Rozhodca: Korba, Štefik – Bogdaň, Ordzovenský – Gajan (VIDEO).
Vážení hokejoví fanúšikovia, vítam Vás pri dnešnom zápase 10. kola Tipos Extraligy. O 17:00 sa proti sebe postavia hráči Humenného a Trenčína. Zápas sa bude odohrávať na Zimnom Štadióne v Humennom.

HC 19 Humenné

Humenné má po úvodných deviatich kolách na konte 5 bodov a nachádza sa na poslednom mieste tabuľky – 12. miesto. Odohrali 9 zápasov, pomer strelených a inkasovaných gólov je 22:41. V predposlednom zápase zverenci hlavného trénera Andreia Parfyonova nestačili na Nitru, keď dokázal 3x skórovať Samuel Buček. V piatok zasa nestačili na domáci Liptovský Mikuláš, a tak prehrali stavom 4:1.

HK DUKLA Trenčín

Trenčín sa nachádza na 9. mieste tabuľky. Na konte majú 11 bodov, čo je o 6 bodov viac ako ich súper Humenné. Ich skóre po prvých 9 kolách činí pomer 25:37. Zverenci hlavného trénera Róberta Dömea v predposlednom zápase prehrali na domácom štadióne proti Spišskej Novej Vsi stavom 3:5 a v piatok nestačili na domácu Nitru, pretože prehrali stavom 6:3.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.
Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Trenčín pokračuje v nevýrazných výkonoch, tentokrát nestačil na nováčika súťaže