Trenčín nezvládol ďalší zápas, znova inkasoval poltucet gólov

Radosť hokejistov Michaloviec. (Autor: TASR)
Sportnet, TASR|29. sep 2023 o 19:52

Domácich naštartovali hráči zo zámoria.

Tipos extraliga - 5. kolo

Michalovce - Trenčín 6:1 (2:0, 2:0, 2:1)

Góly: 8. Pearson (Bodák, Santos), 12. Acolatse (Cibák, Mihalik), 26. Pearson (Bodák, Daugavinš), 38. Bjalončík, 46. Paločko (Newton, Daugavinš), 58. Heard (Pearson) - 54. Petráš (Drábek, Baláž)

Rozhodovali: Korba, Žák - Jedlička, Jurčiak, vylúčení: 5:4 na 2 min., presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0.

Michalovce: Škorvánek - Bodák, Macejko, Jasečko, Cibák, Michalčin, Mihalik, Fedor, Pišoja - Daugavinš, Newton, Paločko - Santos, Pearson, Heard - Valach, Buc, Bjalončík - Stripai, Suja, Kabáč

Trenčín: Vereš - Starosta, Pietroniro, M. Hudec, Ekberg, Bokroš, Nemčík, Kupec - Immo, Baláž, Charbonneau - Petráš, Sojčík, Ahl - Krajčovič, Lichanec, D. Hudec - Sloboda, Vaňo, Drábek

MICHALOVCE. Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili nad HK Dukla Trenčín 6:1 v piatkovom zápase 5. kola Tipos extraligy.

Bolo to pre nich prvé víťazstvo po troch prehrách. Trenčania nebodovali v troch stretnutiach po sebe a dosiahli v nich nepriaznivé skóre 4:19.

Domáci išli do vedenia gólom najproduktívnejšieho hráča tímu Pearsona, ktorý vo 8. minúte prestrelil hosťujúceho brankára Vereša.

Hostia sa v prvej tretine strelecky vyrovnali súperovi, no od 12. minúty prehrávali už 0:2, keď obranca Acolatse zakončil ofenzívnu akciu.

V úvode druhej tretiny hosťom nepomohla k zníženiu presilovka a v následnom oslabení inkasovali od Pearsona. Domáci boli herne na koni a v 38. minúte zvýšili na 4:0, keď Bjalončík potrestal chybu Pietronira.

Paločko, ktorý si pred zápasom prevzal cenu za najkrajší gól sezóny 2022/2023, zvýšil strelou z ostrého uhla už na 5:0.

Brankár domácich Škorvánek prišiel o čisté konto v 54. minúte po presilovkovom góle Petráša na 5:1. Domáci naň odpovedali prvým gólom Hearda v sezóne, ktorým v 58. minúte uzavrel na 6:1.

Tabuľka Tipos extraligy

ONLINE PRENOS: HK Dukla Ingema Michalovce - HK Dukla Trenčín dnes (hokej, 5. kolo, Tipos extraliga, piatok, LIVE)

Tipos Extraliga (SR)  2023/2024
29.09.2023 o 17:30
5. kolo
Michalovce
6:1
(2:0, 2:0, 2:1)
60' minúta
Ukončený
Trenčín
Prehľad
Góly a asistencie: 8. Pearson (Bodák, Santos), 12. Acolaste (Cibák, Mihálik), 26. Pearson (Daugavinš, Bodák), 38. Bjalončík, 46. Paločko (Newton, Daugavinš), 58. Heard (Pearson) – 54. Petráš (Drábek, Baláž). Rozhodca: Korba, Žák – Jedlička, Jurčiak.
Domáci vyhrávajú dnešný zápas jednoznačne 6:1. Michalovce boli lepším mužstvom o čom svedčí aj výsledok zápasu. Prajem ešte pekný večer.
Koniec zápasu.
59:42
Zápas sa už len dohráva.
59:07
Začala posledná minúta tretej tretiny a aj celého zápasu.
58:03
Starosta pálil od modrej čiary. Škorvánek chytá lapačkou a prerušuje hru.
57:03
goalDukla Michalovce dala gól! Domáci pridávajú šiesty gól v zápase! Hostia prepadli a Person išiel do prečíslenia. Našiel úplne voľného MITCHELLA HEARDA, ktorý strelou pod brvno prekonáva brankára hostí. Asistencie: Ch. Pearson.
56:31
Icing hostí.
55:03
Hostí gól nabudil. Charbonneau zakončoval z kruhov. Jeho strela nebola presná.
53:49
goalTrenčín dal gól! Hostia využívajú presilovú hru a znižujú stav zápasu. ŠIMONA PETRAŠ sa dostal hneď po buly do zakončenia a presnou strelou dáva prvý gól Trenčína. Asistencie: M. Drábek, J. Baláž.
53:10
Chrabonneau zakončoval z kruhov. Opäť chytá Škorvánek.
52:38
Sloboda sa dostával do šance, ale výborne ho od puku odstavil Pearson.
51:03
Zápas je už rozhodnutý. Tomu aj zodpovedá tempo zápasu.
49:27
Hráči Michaloviec si nerozumeli v rozohrávke. Píska sa icing.
48:49
Michalovce sa ubránili a sú v plnom počte.
48:11
Domáci vyhadzujú puk cez všetky čiary.
47:22
Drábek vypálil z kruhov. Škorvánek jeho strelu chytá lapačkou.
46:49
Vylúčenie v tíme HK DUKLA Ingema Michalovce:
Marek Valach – 2 min., hákovanie.
46:13
Hostia majú dnes obrovské problémy v bránkovisku a v obrane.
45:14
goalDukla Michalovce dala gól! Domáci pridávajú piaty gól v zápase. Newton našiel na rohu klziska voľného MATÚŠA PALOČKA, ktorý z veľkého uhlu prekonáva Boráka v bráne hostí. Asistencie: M. Newton, K. Daugavinš.
44:11
Cibák nahadzoval puk na Boráka. Hosťujúci brankár zrazil jeho strelu na zadný mantinel.
43:57
Sloboda pálil. Škorvánek schoval jeho pokus v lapačke.
43:22
Domáci sa ubránili a sú v plnom počte.
42:56
Lichanec pálil. Drábek dorážal, ale Škorvánek chytá dnes perfektne.
42:15
Hostia zatlačili súpera. Petráš pálil z kruhov, ale jeho pokus nebol presný.
41:22
Chase Person – 2 min., sekanie.
40:43
Daugavinš zakončoval. Následne aj Paločko a Newton, ale ani jeden z nich nedokázal prekonať Boráka v bráne hostí.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Po druhej tretine je zápas pravdepodobne rozhodnutý. Domáci vedú jednoznačne 4:0. Sledujeme dobrý hokej. Hostia sa dostávajú do šancí, ale nevedia prekonať Škorvánka v domácej bráne.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:00
Začala posledná minúta druhej tretiny.
38:27
Hostia v šanci. Ahl prihrával na Sojčíka pred bránou. Druhý menovaný nedokázal zasunúť puk za Škorvánka.
37:16
goalDukla Michalovce dala gól! Pietroniro spravil veľkú chybu v obrane. K puku sa dostal PETER BJALONČÍK, ktorý s prehľadom pridáva štvrtý gól svojho tímu v zápase. Bez asistencie.
36:37
Lichanec pristavil puk Hudecovi, ktorý z prvej vypálil. Škorvánek betónom vyrazil.
36:01
Nemčík pálil od modrej čiary. Následne pálil aj Drábek, ale obidve strely boli nepresné.
35:05
Hostia sa usadili v útočnom pásme. Zakončoval Hudec a následne aj Lichanec. Škorvánek obidve strely chytá.
33:41
Bjalončík sa takmer dostal k odrazenému puku. V poslednej chvíli mu ho vypichol Sojčík.
32:25
Bokroš nahadzobal puk na domácu bránu od modrej čiary. Škorvánek chytá bez problémov.
31:14
V druhej tretine je hra príliš kúskovaná.
30:44
Pearson zakončoval z kruhov! Borák jeho pokus v pokľaku chytá.
29:22
Hostia sa dostali do prečíslenia v oslabení. Charbonneau prihral Balážovi, ktorý nedokázal prekonať Škorvánka.
28:28
Vylúčenie v tíme HK DUKLA Trenčín:
Tomáš Bokroš – 2 min., sekanie.
28:03
Táto presilovka nevychádza ani domácemu tímu.
27:09
Pietroniro vyhadzuje puk cez všetky čiary.
26:37
Immo dobre zapracoval a vyhodil puk z tretiny.
26:19
Marek Sloboda – 2 min., vrazenie na mantinel.
25:35
goalDukla Michalovce dala gól! Domáci predsa len využívajú presilovú hru. Kaspars Daugavinš výbornou prihrávkou našiel pred bránou CHASE PEARSONA, ktorý pridáva svoj druhý gól v zápase. Asistencie: K. Daugavinš, M. Bodák
25:12
Hostia sa zatiaľ dobre bránia. Starosta vyhadzuje puk cez všetky čiary.
24:36
Andrej Krajčovič – 2 min., sekanie.
24:08
23:16
Hostia hrajú presilovku katastrofálne.
22:58
Chyba v obrane hostí. Do šance v oslabení sa dostal Kabáč. Borák jeho strelu chytil a podržal tak svoje mužstvo.
22:36
22:08
Peter Bjalončík – 2 min., vrazenie na mantinel.
22:06
Pearson sa dostal do zakončenia. Nedokázal puk zasunúť do brány. Hostia vyhadzujú puk cez všetky čiary.
21:11
Pietroniro sa snažil prihrávkou vysunúť Petráša. Hosťujúci strelec jeho prihrávku nespracoval.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Máme za sebou prvú tretinu. Hostia bolí aktívni, ale gólyl dávali len domáci hokejisti. Sledujeme však zaujímavý zápas.