Tipos extraliga - 38. kolo
Banská Bystrica - Trenčín 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)
Góly: 47. Bučko (Chicoine, Valigura), 52. Petriska (Bíreš, Zeleňák), 59. Voyer
Rozhodcovia: Výleta, Goga – Vyšný, Knižka
Vylúčení: 1:0 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0
Diváci: 1816
Banská Bystrica: Rabčan (Hrachovina) – Zeleňák, Michalčin, Chicoine, Scarlett, Česánek, Bučko, Žabka – Kukuča, Voyer, Boucher – Faith, Wedman, Šoltés – Výhonský, Petriska, Valigura – Tomka, Bíreš, Kalousek
Trenčín: Grigals (Kukučka) – Hlaváč, Hatala, Laurenčík, Macejko, Starosta, Goljer, Hrenák, Bokroš – Leskinen, Stapley, Josling – Ahl, Mráz, Green – Krajčovič, Krajč, Tomík – Bezúch, Kalis, Hudec
BANSKÁ BYSTRICA. Hokejisti Banskej Bystrice zdolali v 38. kole Tipos extraligy na svojom ľade Duklu Trenčín 3:0 a pripísali si tretiu výhru v rade.
Tím spod hradu Matúša Čáka pokorili doma v tejto sezóne tretíkrát. Všetky góly dali domáci v tretej tretine, aj s prispením šťastia.
V 47. minúte sa ujala nie príliš vydarená strela Bučka spoza kruhu, keď sa puk odrazil do siete od Kalisa.
Na 2:0 zvýšil Petriska, ktorý poslal od zadného mantinelu puk do Grigalsa a od jeho tela sa dostal do bránky.
Hostia v závere rozvlnili sieť, no gól Bezúcha napokon zrušili po trénerskej výzve pre ofsajd. Gólovú poistku pridal v závere v power play bez brankára Voyer.
Hlasy po zápase
Ivan Majeský, asistent trénera Banskej Bystrice: "Bol to bojovný zápas. Prvú tretinu mal Trenčín lepší pohyb. My sme mali problém udržať sa s pukom v útočnom pásme. Hostia boli silní v obrannom pásme, prehusťovali to a vytvárali nátlak na našich hráčov. Opticky vyzeralo, že súper má navrch. V druhej tretine sa to vyrovnalo, viac-menej bol celý zápas vyrovnaný, my sme mali viac striel. Napokon poctivou prácou a dobrou defenzívou sme dokázali my dať ten prvý gól. Trenčín musel hru otvoriť a pridali sme aj ďalší. Sme radi za druhú nulu v rade. Brankárovi Rabčanovi výborne pomohli spoluhráči. Je to dôležité víťazstvo."
Andrej Hatala, obranca Trenčína: "Bol to vyrovnaný zápas. Čakalo sa, kto dá prvý gól. Dali ho Bystričania a potom to už išlo samo. Inkasovali sme stečované góly. Domáci mali asi trošku viac tlaku než my. Padlo im to tam a to rozhodlo o výsledku. Nemali sme žiadne vylúčenie, prvýkrát v sezóne, rozhodcovia nastavili latku, že menšie fauly pustili, no všetko bolo v rámci normy."
















