Fehérváry strelil gól po nádhernej akcii. Zažiarili českí brankári

Martin Fehérváry sa teší z gólu v NHL.
Martin Fehérváry sa teší z gólu v NHL. (Autor: Reuters)
Oh my Hockey|4. mar 2022 o 05:49

Pozrite si prehľad nočných zápasov NHL.

NEW YORK. Martin Fehérváry prispel k výhre Washingtonu Capitals nad Carolinou Hurricanes 4:0 gólom v 29. minúte.

Po krásnej akcii zvyšoval na dvojgólový rozdiel. Asistoval mu Conor Sheary.

Slovenský zadák strelil štvrtý gól v sezóne. Ten znamenal jeho jedenásty bod v 53. zápase. V tabuľke slovenských strelcov v ročníku 2021/22 sa dotiahol na druhého Adama Ružičku.

V bráne Capitals zažiaril čistým kontom Vítek Vaněček. Pochytal 36 striel. 763. gól v NHL strelil Alexander Ovečkin.

Černákov tím neúspešný

Víťazný gól v zápase Pittsburghu a Tampy Bay strelil Sidney Crosby. Znamenal už 75. v jeho kariére. Prekonal tak Maria Lemieuxa, aby vyrovnal zápis rekordéra Jaromíra Jágra, potrebuje rozhodnúť ešte tri duely.

O rekord sa budú doťahovať s Jevgenijom Malkinom, ktorý má - rovnako ako Crosby - 75 víťazných gólov.

Do stretnutia nastúpil slovenský obranca Erik Černák. Košický rodák odohral 22 minút a 56 sekúnd, pripísal si strelu na bránu, dva bloky a dve trestné minúty.

Bolts podľahli "tučniakom" 1:5.

Draisaitl na čele

Cody Ceci z Edmontonu odohral 400. zápas v NHL. Oilers z duelu proti Chicagu vydolovali bod po predĺžení.

Na čele tabuľky strelcov sa osamostatnil Leon Draisaitl, ktorý strelil 38. gól v sezóne po nádhernej prihrávke Connora McDavida.

Kuriózny gól strelil český útočník Chicaga Dominik Kubalík. Tomu prihral presne na čepeľ hokejky brankár hostí Mikko Koskinen.

Kapitán Minnesoty Wild sa so 744 zápasmi stal obrancom s najviac odohratými stretnutiami v drese klubu. "Divosi" vyhrali na ľade Philadelphie 4:5.

Súboj českých brankárov priniesol duel medzi Arizonou a Coloradom. Zažiaril Karel Vejmelka, ktorý Arizonu priviedol k výhre 2:1 42 zákrokmi.

V stretnutí Bostonu a Vegas strelil dva góly David Pastrňák. Bruins zdolali silného súpera pomerom 5:2.

NHL - základná časť - 4. marec:

Florida - Ottawa 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

Góly: 11. Marchment (Hörnqvist, S. Bennett), 44. Hörnqvist (Marchment, Montour), 44. Lomberg (Vatrano, Luostarinen)

Brankári: Bobrovskij 18/18 - Forsberg 45/48

Philadelphia - Minnesota 4:5 (2:2, 2:1, 0:2)

Góly: 4. Laughton, 14. P. Brown (MacEwen, Willman), 26. Konecny (Laughton), 40. J. van Riemsdyk (Giroux, Yandle) – 12. Hartman (Zuccarello, Kaprizov), 20. F. Gaudreau, 30. Hartman (K. Fiala, Addison), 53. Boldy (K. Fiala), 53. J. Brodin

Brankári: Hart 33/38 - Talbot 26/30

Tampa Bay - Pittsburgh 1:5 (0:2, 1:1, 0:2)

Góly: 27. Bellemare (Maroon) – 4. D. Heinen (Kasperi Kapanen, Malkin), 7. Crosby (Guentzel, Malkin), 38. B. McGinn (Rodrigues), 46. Malkin (D. Heinen), 54. Guentzel (Letang, Crosby)

Brankári: Vasilevskij 35/39 - Jarry 20/21

/Erik Černák (Tampa Bay) odohral 22 minút a 56 sekúnd, pripísal si strelu na bránu, dva bloky a dve trestné minúty/

Washington - Carolina 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)

Góly: 19. Kuznecov, 29. Fehérváry (Sheary, Hathaway), 36. Ovečkin (Carlson, Oshie), 60. D. Orlov (Sheary, J. Schultz)

Brankári: Vaněček 36/36 - Andersen 29/33

/Martin Fehérváry (Washington) strelil gól, zaznamenal plusový bod, tri strely na bránu, štyri hity a dva bloky. Odohral 17 minút a 26 sekúnd/

New York Islanders - Vancouver 3:4 (0:0, 2:2, 1:2)

Góly: 24. Dobson (Nelson, Greene), 39. Palmieri (Pelech, Pageau), 42. Beauvillier – 28. B. Hunt, 32. J. T. Miller (Boeser, Q. Hughes), 50. Höglander (Garland, Q. Hughes), 51. Podkolzin (Horvat)

Brankári: Varlamov 34/38 - Demko 24/27

Chicago - Edmonton 4:3 pp (2:2, 0:0, 1:1 - 1:0)

Góly: 3. Lafferty (Kurashev, R. Carpenter), 17. P. Kane (D. Strome, C. Jones), 43. D. Kubalík, 63. DeBrincat (P. Kane, S. Jones) – 15. Draisaitl (McDavid, Barrie), 20. E. Kane (Draisaitl, Nurse), 60. E. Kane (McDavid, Bouchard)

Brankári: Fleury 29/32 - Koskinen 28/32

Arizona - Colorado 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Góly: 39. L. Eriksson (Roussel, J. Moser), 46. N. Schmaltz (Keller, Chychrun) – 26. D. Toews (Makar, MacKinnon)

Brankári: Vejmelka 42/43 - Francouz 27/29

Calgary - Montreal 4:5 pp (1:1, 2:1, 1:2 - 0:1)

Góly: 12. Coleman (Mangiapane, Backlund), 33. J. Gaudreau, 36. Mangiapane (Toffoli), 60. E. Lindholm (Mangiapane) – 20. Petry (Suzuki, Lehkonen), 38. Suzuki (M. Hoffman, Caufield), 45. Chiarot (M. Hoffman, Caufield), 58. M. Hoffman, 62. Chiarot (R. Pitlick, M. Hoffman)

Brankári: Markström 30/35 - Hammond 30/34

Vegas - Boston 2:5 (0:1, 1:1, 1:3)

Góly: 38. Eichel, 57. Marchessault (Pietrangelo) – 14. Craig Smith (Frederic, Forbort), 32. Craig Smith (Coyle), 49. Pastrňák (Frederic, Haula), 55. Craig Smith (Grzelcyk, Carlo), 59. Pastrňák (Haula)

Brankári: Lehner 31/35 - Swayman 34/36

Tabuľka

Domov»Hokej»NHL»Fehérváry strelil gól po nádhernej akcii. Zažiarili českí brankári