Zranený Černák stále nehrá, Tampa vyhrala posledný zápas pred prestávkou

Reilly Smith z Vegas (číslo 19) a brankár Tampy Andrei Vasilevskiy.
Reilly Smith z Vegas (číslo 19) a brankár Tampy Andrei Vasilevskiy. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|22. dec 2021 o 06:47

V jedinom utorkovom zápase hostili Vegas Tampu Bay.

NHL 2021/2022

Vegas - Tampa Bay 3:4 (1:1, 2:2, 0:1)

Góly: 10. Mark Stone (Pacioretty, Theodore), 22. Mark Stone (Stephenson), 29. N. Roy (Theodore, Whitecloud) – 7. Fortier (Sergačov), 38. Bellemare (Perry, Maroon), 38. Cirelli (Killorn), 51. Stamkos (Hedman)

Brankári: Brossoit 15/19 - Vasilevskij 36/39

/Erik Černák (Tampa Bay) nehral pre zranenie/

VEGAS. Pred predĺženou vianočnou prestávkou sa v NHL v utorok odohral posledný zápas. Vegas Golden Knights hostili Tampu Bay Lightning.

Duel bol bez slovenskej účasti. Erik Černák stále pauzuje so zranením v dolnej časti tela. Česi Palát a Rutta nebodovali.

Pôvodne malo byť na programe až desať duelov. Deväť bolo odložených pre problémy spojené s covidom.

Do stretnutia vstúpili lepšie hostia. Svoj premiérový gól v NHL strelil Gabriel Fortier.

Po prvej tretine bol zásluhou gólu Marka Stonea stav 1:1. Kanadský útočník sa presadil aj v 22. minúte a vedenie Vegas potom zveľadil Roy.

Do konca druhej tretiny zvládli hráči Lightning vyrovnať dvomi rýchlymi gólmi, postarali sa o ne Bellemare s Cirellim.

Misky váh na stranu hostí definitívne prevážil Steven Stamkos v poslednej tretine zápasu. Postaral sa o gól v 51. minúte.

Bolts odohrali zápas bez kouča Jona Coopera, ktorý je na covid protokole. V ich drese zahviezdil Andrej Vasilevskij. Ruský brankár pochytal 36 striel, kým jeho náprotivok len 15.

Tampa Bay sa posunula na líderskú pozíciu v rámci celej NHL, v doterajšom priebehu sezóny získala už 44 bodov.

Najbližšie zápasy sa v NHL odohrajú v noci z 27. na 28. decembra.

Tabuľka

Domov»Hokej»NHL»Zranený Černák stále nehrá, Tampa vyhrala posledný zápas pred prestávkou