Dal dva góly so zlomenou nohou. Útočník Bostonu cez bolesť rozhodol zápas

Jake DeBrusk.
Jake DeBrusk. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|5. jan 2023 o 08:03

Jake DeBrusk bol hrdinom zápasu pod holým nebom.

BOSTON. Každoročný novoročný Winter Classic sa na prelome rokov 2022 a 2023 hral v bostonskom Fenway Parku. Bruins hostili Pittsburgh Penguins.

Duel sa skončil výsledkom 2:1. "Medvedi" prehrávali po druhej tretine gólom Kapanena 0:1, v tretej skóre otočili.

Hlavným strojcom úspechu bol Jake DeBrusk. Ten najprv v 48. minúte vyrovnal, aby o desať minút neskôr definitívne rozhodol o víťazstve Bostonu.

Až o pár dní neskôr vysvitlo, že to celé dokázal so zlomenou ihlicou. Krátko pred prvým presným zásahom ho trafil príklep Matta Grzelcyka.

"Videl som, že dostal strelu do nohy, ale ihneď potom skóroval. Tak som ho využíval," povedal tréner Jim Montgomery s tým, že nepoznal rozsah zranenia. "Chcel som dokonca, aby dokončil hetrik do prázdnej bránky. Netušil som, že by mohlo byť niečo zlé."

Bruins smerujú na západ USA na trip. DeBrusk zostáva doma na maródke, presná dĺžka rekonvalescencie momentálne nie je známa. Vo štvrtok by sa verejnosť mala dozvedieť nové informácie.

Domov»Hokej»NHL»Dal dva góly so zlomenou nohou. Útočník Bostonu cez bolesť rozhodol zápas