Poprad nezopakoval výkon, ako prvý tím prehral na domácom ľade

Fotogaléria (14)
Gólová radosť hráčov Nitry v druhom zápase štvrťfinále play-off hokejovej Tipos extraligy medzi HK Poprad - HK Nitra. (Autor: TASR)
Sportnet, TASR|21. mar 2024 o 20:24

Nitrania kontrolovali celý priebeh zápasu, rozhodli gólmi do prázdnej bránky.

Tipos extraliga - štvrťfinále play-off

HK Poprad – HK Nitra 1:5 (0:1, 1:1, 0:3)

Góly: 32. Dmowski (Coulter) – 16. Gill (Okoličány, Bajtek), 38. Bubela (Kousa, Čederle), 54. Gajdoš (Jackson, Bubela), 57. Okoličány, 58. Lacka

Rozhodovali: Baluška, Výleta – Gegáň, Tichý

Vylúčení: 4:3 na 2 min, navyše: Bajtek (Nitra) 5+DKZ za pád pod nohy, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0.

HK Poprad: Vay (57. Belányi) – Betker, J. Brejčák, Brincko, Česánek, D. Brejčák (C), Svedberg, Turan – Dmowski (A), Coulter, Svitana – Bjalončík, Bates, Calof – Záborský (A), Jendek, Kukuča – Paločko, Suchý, Mlynarovič – Šotek

HK Nitra: Kašík (Aittokallio) – Stacha, Bača, Mezei (C), Cotton, Gajdoš, Kousa, Fatul – Buček (A), Čederle, Lacka – Okoličány, Gill, Bajtek – Jackson, Bubela, Newell – Pobežal, Hrnka (A), Bačo

POPRAD. Hokejisti HK Nitra zvíťazili v druhom súboji štvrťfinále play off Tipos extraligy na ľade HK Poprad 5:1 a sériu hranú na štyri víťazné zápasy vyrovnali na 1:1.

Séria sa teraz presunie do Nitry, kde sa odohra tretí a štvrtý zápas v nedeľu 24. marca resp. v pondelok 25. marca.

Fotogaléria zo zápasu Poprad - Nitra (štvrťfinále, Tipos extraliga)

Hostia boli v prvej tretine aktívnejší a zásluhou Gilla viedli od 16. minúty 1:0. "Kamzíci" vyrovnali v polovici zápasu, keď sa presadil Dmowski.

Nitra si však v druhej tretine vytvorila znova jednogólový náskok, Bubela počas presilovej hry prekonal Vaya.

V 54. minúte zvýšil Gajdoš na 3:1 a v závere ešte Okoličány a Lacka upravili výsledok zakočením do prázdnej brány. Po siréne sa ešte strhla na ľade hromadná bitka.

Pavúk play-off Tipos extraligy

(Autor: Sportnet)
Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Poprad nezopakoval výkon, ako prvý tím prehral na domácom ľade