Oh my Hockey|1. jún 2022 o 06:09

Colorado Avalanche vyhrali prvý zápas konferenčného finále.

NHL - finále Západnej konferencie, 1. zápas

Colorado - Edmonton 8:6 (3:2, 4:2, 1:2)

Góly: 6. Compher (Newhook, Burakovsky), 16. MacKinnon (Toews, Makar), 20. Makar, 21. Kadri (Landeskog, Rantanen), 25. Rantanen (MacKinnon, Lehkonen), 27. Compher (Makar, Toews), 37. Cogliano (L. O'Connor), 60. Landeskog – 6. Kane (Nugent-Hopkins, Yamamoto), 20. Hyman (Kulak, McDavid), 23. McLeod (Foegele, Nurse), 37. McDavid (Draisaitl, Kane), 44. Ryan (Kassian, Bouchard), 53. Nugent-Hopkins (Draisaitl, McDavid)

Brankári: Kuemper 13/16, Francouz 18/21 - Smith 19/25, Koskinen 20/21

Stav série 1:0 pre Colorado.

DENVER. Začalo sa to skoro ako Bitka o Albertu. Úvodný zápas finále Západnej konferencie medzi Coloradom Avalanche a Edmontonom Oilers priniesol gólové hody.

Domáce Colorado vyhralo 8:6. V zápase sa vystriedali štyria brankári. Kuemper chytil 13 striel, Francouz 18, Smith 19 a Koskinen 20.

Stav stretnutia otvoril v čase 5:04 Evander Kane, no už o 36 sekúnd vyrovnal Compher. V 16. minúte poslal Avs do vedenia MacKinnon. V poslednej minúte prvej tretiny padli dva góly. Najprv v čase 19:37 skóroval Hyman, no už o deväť sekúnd vrátil vedenie Coloradu Makar.

Po prvý raz viedli domáci o dva góly v 21. minúte, keď skóroval Kadri. V 23. minúte mu odpovedal McLeod, no góly Rantanena, Comphera a Cogliana zapríčinili, že v 37. minúte svietil na kocke stav 7:3 pre Colorado. Do konca tretiny ešte znížil McDavid.

"Olejári" sa v poslednej dvadsaťminútovke dotiahli na rozdiel jediného gólu zásluhou Ryana a Nugenta-Hopkinsa. Posledné slovo však mali domáci, keď gólom do prázdnej brány zavŕšil výsledok 8:6 Landeskog.

Najproduktívnejšími hráčmi stretnutia boli trojbodoví McDavid a Makar. S výnimkou štyroch bodovali všetci útočníci, ktorí nastúpili do zápasu.

"Určite sa budeme musieť vysporiadať s niektorými vecami, ale sme šťastní, že sme dnes vyhrali," zhodnotil stretnutie hviezdny MacKinnon.

Colorado vyrovnalo klubový rekord za najviac gólov v jednom play off zápase z rokov 1996 a 2002.

Connor McDavid pozbieral v súčte základnej časti aj play off v ročníku 2021/22 už 150 bodov. Naposledy sa podobný kúsok podaril v sezóne 1995/96 trom hráčom - Jaromírovi Jágrovi, Mariovi Lemieuxovi a Joe Sakicovi.

Domov»Hokej»NHL»Štrnásť gólov! Prvý duel medzi Coloradom a Edmontonom priniesol hokejové divadlo