Třinec vyhral prvé finále v Hradci Králové, Slováci si pripísali päť bodov

HC Oceláři Třinec. (Autor: Twitter HC Oceláři Třinec)
TASR|18. apr 2023 o 20:02

Za najlepších hráčov duelu vyhlásili na domácej strane Okuliara a na strane hostí Daňa.

Tipsport extraliga - finále play-off 1. zápas

Mountfield Hradec Králové - HC Oceláři Třinec 2:4 (0:0, 0:1, 2:3)

Góly: 42. Klíma (Okuliar), 44. Smoleňák - 30. Kurovský (Roman), 41. Voženílek (Daňo), 49. Voženílek (Daňo), 60. Dravecký

HRADEC KRÁLOVÉ. Hokejisti HC Oceláři Třinec zvíťazili v úvodnom zápase finále play-off českej extraligy.

Obhajcovia titulu triumfovali na ľade Mountfieldu Hradec Králové 4:2 a ujali sa vedenia v sérii. Druhý zápas je na programe v stredu.

Na prvý gól sa čakalo až do 30. minúty. Ešte za bezgólového stavu mal dve veľké šance slovenský útočník Oliver Okuliar, no nedal a tak prišiel trest na druhej strane.

Miloš Roman vysunul do úniku Daniela Kurovského a ten poslal hostí do vedenia. To zvýšil v prvej minúte poslednej tretiny Daniel Voženílek po asistencii Marka Daňa.

Domáci však nezložili zbrane a v priebehu ďalších dvoch minút vyrovnali po góloch Kevina Klímu a Radka Smoleňáka, na prvý prihral Okuliar.

V 49. minúte si zopakovali spoluprácu Voženílek s Daňom a bolo 3:2. Rozhodujúci moment prišiel v 56. minúte.

Domáci Jordan Perret po veľkom tlaku prepálil brankára Ondřeja Kacetla, no hostia využili trénerskú výzvu.

Rozhodcovia preskúmali video a rozhodli, že pred gólom prišlo k faulu na brankára a tak nemohol platiť.

Hradec sa už k vyrovnaniu nedostal a v poslednej minúte inkasoval do prázdnej bránky z hokejky Vladimíra Draveckého.

Domov»Hokej»Česko»Česká hokejová extraliga»Třinec vyhral prvé finále v Hradci Králové, Slováci si pripísali päť bodov