Hamšík prihral na gól, Neapol na ihrisku Fiorentiny iba remizoval

Dries Mertens (vľavo) oslavuje svoj gól so spoluhráčom Lorenzom Insignem.
Dries Mertens (vľavo) oslavuje svoj gól so spoluhráčom Lorenzom Insignem. (Autor: TASR/AP)
TASR|22. dec 2016 o 23:08

Diváci vo Florencii videli šesť gólov.

RÍM. Futbalisti SSC Neapol s kapitánom Marekom Hamšíkom remizovali vo štvrtkovom zápase 18. kola talianskej Serie A s domácou Fiorentinou 3:3.

Hamšík v 25. minúte prihral na úvodný gól Lorenzovi Insignemu, ktorý sa presadil exportnou strelou z vyše dvadsiatich metrov.

Po zmene strán sa dvoma presnými zásahmi postaral o obrat skóre Federico Bernardeschi. Hosťujúci Dries Mertens vyrovnal na 2:2, no striedajúci Mauro Zarate poslal Fiorentinu opäť do vedenia. Vo štvrtej minúte nadstaveného času Manolo Gabbiadini premenenou jedenástkou zariadil pre SSC zisk aspoň jedného bodu.

AS Rím zdolal Chievo Verona 3:1 a poistil si druhé miesto v tabuľke.

Tretí Neapol stráca tri body.

Sampdoria Janov s Milanom Škriniarom v zostave remizovala s Udinese 0:0.

Seko Mohamed Fofana (vľavo) z Udinese v súboji zráža na trávnik hráča Sampdorie Lucasa Sebastiana Torreiru. (Autor: TASR/AP)

SERIE A - 18. kolo:

Cagliari Calcio - US Sassuolo Calcio 4:3 (1:2)

Góly: 14. Sau, 62. Borriello, 73. a 75. Farias - 30. Adjapong, 33. Pellegrini, 58. Acerbi (z 11 m), ČK: 34. Pellegrini (Sassuolo)

AS Rím - Chievo Verona 3:1 (1:1)

Góly: 45.+1 El Shaarawy, 52. Džeko, 90.+3 Perotti (z 11 m) - 37. de Guzman

US Palermo - Delfino Pescara 1:1 (1:0)

Góly: 33. Quaison - 90.+3 Biraghi (z 11 m)

/Norbert Gyömbér (Pescara) hral do 79. minúty/

AC Fiorentina - SSC Neapol 3:3 (0:1)

Góly: 52. a 69. Bernardeschi, 82. Zarate - 25. Insigne, 68. Mertens, 90.+4 Gabbiadini (z 11 m)

/Marek Hamšík (Neapol) odohral celý zápas/

Sampdoria Janov - Udinese Calcio 0:0

/Milan Škriniar (Sampdoria) odohral celý zápas/

FC Turín - FC Janov 1:0 (0:0)

Gól: 49. Belotti

Domov»Futbal»Taliansko»Hamšík prihral na gól, Neapol na ihrisku Fiorentiny iba remizoval