Fotogaléria (10)
Slovenskí hráči sa tešia z víťazstva 32:33 v prvom zápase B-skupiny Slovensko - Fínsko na ME B-kategórie hráčov do 18 rokov. (Autor: TASR)
Sportnet|12. aug 2024 o 18:16

Po prvom polčase viedli už o sedem gólov.

ME kadetov v hádzanej B-kategórie 2024

Slovensko - Fínsko 32:23 (19:12)

Zostava a góly SR: Fujas, Zubrický - Mišových 7, Gagyi 4, Dopjera 4, Kyjánek 3, Turek 3, Sebro, 3, Krok 2, Karvaš 2, Mocko 2, Stovíček 2, Boledovič, Smržík, Pacek, Tumidalský

Rozhodcovia: S. Jovčev a Z. Jovčev (obaja Bulh.)

TH: 4/3 - 3/3, vylúčení: 2 - 3

Diváci: 300

HUMENNÉ. Slovenskí hádzanári do 18 rokov zvíťazili v úvodnom zápase ME kadetov B-kategórie, ktoré sa hrajú v Humennom.

V úvodnom zápase si zverenci Radoslava Antla poradili s Fínskom 32:23.

Slováci mali skvelý vstup do zápasu, keď si svoj náskok kontrolovali už od prvej minúty. Po prvom polčase viedli 19:12.

Fotogaléria zo zápasu Slovensko - Fínsko na ME kadetov v hádzanej B-kategórie 2024

Začiatkom druhého polčasu sa Fíni začali doťahovať, no Slováci opäť zapli na plné obrátky a svoj náskok zveľadovali až do konca stretnutia.

Najlepším strelcom domácich reprezentantov bol sedemgólový Mário Mišových. Slovákov čaká ďalšia previerka na domácich ME už zajtra, keď od 19:00 vyzvú Lotyšsko.

Hlasy po zápase

Radoslav Antl, tréner SR "18": "Bol to prvý zápas a bolo cítiť ťarchu zodpovednosti pred domácom publikom. S víťazným vstupom sme spokojní, ale s hrou nie. Verím, že v utorok podáme oveľa lepší výkon. Čaká nás Lotyšsko, ktoré má vyrovnaný káder. Hrá rýchlu a dynamickú hádzanú, dáva veľa gólov. Očakávam vyrovnaný duel so šťastným koncom pre nás."

Mário Mišových, krídelník SR "18": "Prvá dvadsaťminútovka bola výborná. Potom sme prestali hrať na 20 - 25 minút, no ku koncu sme sa opäť do toho dostali. Aj v ďalších dueloch musíme hrať tak ako úvode. Dúfam, že v utorok príde do hľadiska ešte viac ľudí."