Michalovčanky majú pred odvetou sľubnú pozíciu, vo Švajčiarsku vyhrali

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce.
Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce. (Autor: TASR)
TASR|5. okt 2024 o 17:42 (aktualizované 5. okt 2024 o 18:50)

Slovenský tím sa v uplynulom ročníku dostal až do finále.

KREUZLINGEN. Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce vyhrali v sobotnom prvom dueli 2. kola Európskeho pohára EHF na palubovke švajčiarskeho HSC Kreuzlingen 27:24.

Vytvorili si tak veľmi sľubnú pozíciu pred odvetou, ktorá je na programe na budúcu sobotu 12. októbra o 17.30 h v Michalovciach.

Iuventa sa v uplynulom ročníku tejto súťaže dostala až do finále, v ktorom nestačila na španielsky tím z Elche.

Hádzanárky HK Slovan Duslo Šaľa prehrali na palubovke portugalského Academia Andebol Sao Pedro do Sul 25:28.

Odveta je na programe v nedeľu 6. októbra, opäť na pôde portugalského tímu. Zverenky trénera Petra Pčolu prehrali prvý polčas o šesť gólov, po zmene strán náskok súpera čiastočne skresali.

Hráčky DAC Dunajská Streda prehrali v prvom dueli 2. kvalifikačného kola Európskej ligy na palubovke rumunského SCM Ramnicu Valcea 26:28.

Balkánsky tím si tak vytvoril lepšiu pozíciu do odvety, ktorá je na programe v nedeľu 13. októbra o 19.00 h v Dunajskej Strede.

Pre úradujúce slovenské šampiónky bol zápas premiérou na európskej scéne v tejto sezóne.

V polčase prehrávali o tri góly a po prestávke vyrovnali na 16:16, no domáce družstvo odskočilo na rozdiel siedmich gólov v priebehu šiestich minút.

Vo zvyšnej štvrťhodine stretnutia si už SCM dokázalo udržať náskok.

Lepší tím z dvojzápasu narazí v ďalšej fáze na poľské Kobierzyce alebo turecký Yalikavak.

Európsky pohár EHF žien - 2. kolo, 1. zápas:

HSC Kreuzlingen - MŠK Iuventa Michalovce 24:27 (13:14)

Najviac gólov: Blankeová 6, Berišová 5, Drentová 4 - Kompanjecová 5, Dvorščáková 4, Kowaliková, Popovcová a Habánková po 3

Rozhodovali: Radčenko, Persis (obaja Lotyšsko). Vylúčenia: 5:4, 7m hody: 4/2 - 2/1

Diváci: 380

Academia Andebol Sao Pedro do Sul - HK Slovan Duslo Šaľa 28:25 (17:11)

Najviac gólov: Luz Damascenová 7, Barbosová 5 - Holešová 6, Königová a Ratvajská po 4

Rozhodovali: Hummelgard, Svensson (obaja Švédsko). Vylúčenia: 4:3, 7m hody: 2/1 - 5/4

Európska liga EHF žien - 2. kolo, 1. zápas:

SCM Ramnicu Valcea - HC DAC Dunajská Streda 28:26 (14:11)

Najviac gólov: Wolliková 5, Hagmanová, De Jongová, Toublancová po 4 - Desortová 7, Boadová Coronadová 5, Sáriová 4

Rozhodovali: Metalari, Nikolovski (obaja Severné Macedónsko). Vylúčenia: 6:3, 7m hody: 4/3 - 6/4

Diváci: 1526

Domov»Halové športy»Hádzaná»Michalovčanky majú pred odvetou sľubnú pozíciu, vo Švajčiarsku vyhrali