Výsledky hádzanárov Košice Crows anulujú, víťaz 1. ligy postúpi priamo

Košičania sa rozhodli z extraligy vystúpiť.
Košičania sa rozhodli z extraligy vystúpiť. (Autor: TASR)
TASR|18. feb 2022 o 19:20

V zostávajúcom rozpise extraligy nastali zmeny.

KOŠICE. Výsledky hádzanárskeho klubu Košice Crows v extraligovej sezóne 2021/2022 anulujú a po prebiehajúcej sezóne sa do najvyššej súťaže automaticky posunie víťaz 1. ligy.

Na svojom piatkovom zasadnutí o tom rozhodla Športovo-technická komisia (ŠTK) Slovenského zväzu hádzanej (SZH), ktorá sa zaoberala oznámením klubu Košice Crows o vystúpení zo súťaží riadených SZH v sezóne 2021/2022.

TASR cituje jej výstup: "Všetky výsledky klubu Košice Crows v súťažiach SZH sa anulujú, družstvo sa v tabuľkách neuvádza (extraliga, 2. spojená liga DL, v ktorej boli prihlásené družstvá staršieho a mladšieho dorastu Košice Crows) a prípad odstupuje na Disciplinárnu komisiu SZH."

V zmysle týchto skutočností došlo aj zmene zostávajúceho rozpisu Niké Handball extraligy.

Družstvá na 9.-11. mieste nastúpia v B-skupine dvojkolovo spôsobom doma - vonku každý s každým, t. j. 6 kôl. Družstvá obdržia bonifikačné body 3, 2, 1 podľa umiestnenia po základnej časti.

Družstvá na 1.-4. mieste po nadstavbovej časti odohrajú záver súťaže v nezmenenom formáte o pohár Antona Frola.

ŠTK po odstúpení Košice Crows zrušila plánovanú baráž, ktorú malo odohrať posledné (12.) mužstvo s víťazom 1. ligy na dva víťazné zápasy. Najlepší tím nižšej súťaže postúpi priamo.

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Halové športy»Hádzaná»Výsledky hádzanárov Košice Crows anulujú, víťaz 1. ligy postúpi priamo