Prešov je v Európskej lige naďalej bez bodu, nevyšiel mu ani domáci zápas

Jorge Filipe Silva da Fernandes (Prešov) strieľa gól
Jorge Filipe Silva da Fernandes (Prešov) strieľa gól (Autor: TASR)
TASR|15. okt 2024 o 20:48

Jeho ďalší súper bude Benfica Lisabon.

Európska liga EHF - skupina C

Tatran Prešov - Kadetten Schaffhausen 30:39 (15:23)

Zostava a góly Tatrana: Čupryna, Mitošinka - Karlov a Monteiro po 9, Sako 5, Mitaľ 3, Hernandez 2, Hozman a Fenár po 1, Fech, Potnar, Polanský, Antl, Barros, Kimák Fejko

najviac gólov Kadetten: Bartók 9, Pietrasik a Maros po 6

Rozhodcovia: Ivanovič, Vujišič (obaja Č. Hora), TH: 3/3 - 4/3, vylúčení: 6:4, ŽK: Karlov - Meister

Diváci: 2450

PREŠOV. Hádzanári Tatrana Prešov prehrali so švajčiarskym majstrom Kadetten Schaffhausen 30:39 v ich druhom zápase v C-skupinr Európskej ligy EHF.

V domácom prostredí im nevyšla snaha o prvé body a sú na poslednom štvrtom mieste skupiny. Ďalší zápas v EL EHF odohrajú o týždeň v utorok 22. októbra doma proti Benfice Lisabon.

Prešovčania sa v úvode zápasu viackrát dostali do tesného náskoku a pokračovali v tom aj po vyrovnaní hostí na 4:4 a 5:5. Gól Monteira v 16. minúte na 10:9 bol napokon posledný, ktorý znamenal náskok Tatrana.

Hostia šnúrou štyroch gólov otočili na 10:13 a keďže Prešovčania si vybrali slabšiu pasáž za stavu 11:13, Schaffhausen ju využil na navýšenie náskoku na šesťgólový rozdiel (11:17).

Ten do konca prvého polčasu ešte navýšili na 23:14, čo sa v druhom dejstve ukázalo ako priveľké sústo pre Tatran.

Prešovčania odohrali herne vyrovnaný druhý polčas, ktorý prehrali iba o gól, no v súčte s výrazným mankom z prvej tridsaťminútovky to nestačilo na bodový zisk.

Tabuľka skupiny C Európskej ligy EHF

Domov»Halové športy»Hádzaná»Prešov je v Európskej lige naďalej bez bodu, nevyšiel mu ani domáci zápas