Veľká škoda. Slováci mali na dosah skalp vicemajstrov Európy

Tréner mužskej hádzanárskej reprezentácie Peter Kukučka. (Autor: TASR)
TASR|29. apr 2021 o 20:08

Štvrťhodinu pred koncom viedli o tri góly.

Euro Cup - 5. kolo

Chorvátsko - Slovensko 26:23 (12:13)

Najviac gólov Chorvátska: Pavlovič 5, Lučin 5/1, Šebetič 3

Zostava a góly Slovenska: Paul, Žernovič - Hruščák 7/3, Korbel, Macháč 1, Rečičár, Kancel, Prokop 1, Ďuriš 3, Péchy 2, Kováčech, Bogár 2, L. Urban 4, Kalafut, Slaninka 3, Mikita.

Rozhodovali: Božinovski, Načevski (obaja Sev. Maced.), vylúčenia: 2:3, 7m hody: 3/2 - 3/3

VARAŽDIN. Slovenskí hádzanári prehrali vo štvrtkovom zápase Euro Cupu s domácim Chorvátskom tesne 23:26. Po piatich odohratých stretnutiach sú v tabuľke bez bodu poslední.

Slováci nastúpili proti vicemajstrom Európy aj v stredu v rámci dohrávky 1. kola a prehrali 24:32. Oba zápasy sa uskutočnili po dohode vo Varaždine.

Slováci prehrávali po dvoch minútach 0:2, no favorizovanému súperovi nedovolili dostať sa do väčšieho trháku. V 7. minúte dokázali vyrovnať, hoci sa Chorváti opäť dostali do vedenia, hostia s nimi držali krok.

V 22. minúte viedli domáci 10:7, ale Slovákom parádne vyšiel záver polčasu a vďaka dobrej defenzíve dokázali otočiť stav na 13:12 vo svoj prospech.

V druhom dejstve pokračovali Slováci v skvelom výkone a vypracovali si náskok 18:15, trojgólové vedenie si udržiavali až do 46. minúty.

Potom Chorváti opäť prevzali iniciatívu. V 50. minúte vyrovnali, v závere využili chyby Slovákov, strelili dva rýchle góly a vybojovali víťazstvo 26:23.

Zverenci Petra Kukučku uzavrú účinkovanie v súťaži v sobotu 1. mája v Llírii pri Valencii proti Španielsku (21.00 h).

Hlasy po zápase (zdroj: Sport TV):

Peter Kukučka, tréner SR: "Myslím si, že od začiatku fungovala obrana. Základ bol výkon brankárov, obaja predviedli mnoho zákrokov. V útoku sme mali problém 6 na 6, Chorváti boli agresívni, tak sme prešli na hru bez brankára. Škoda, že sme spravili v závere veľa technických chýb.

Určite tam bola aj únava, ale nechcel som striedať, pretože to fungovalo. Spravili sme technické chyby, ale menej ako v stredu. Ja som s výkonom spokojný, chlapci bojovali a tak to má v reprezentácii byť."

Ľubomír Ďuriš, spojka SR: "Ani včera to nebolo katastrofálne, ale robili sme veľa chýb. Dnes sme ich obmedzili a nepustili sme súpera do vedenia o viac ako dva-tri góly.

Keď sme hrali vyrovnane alebo sme viedli, aj im to robilo problémy. V závere sme mali niektoré situácie vyriešiť lepšie, podržať loptu. Dostali sme ľahké góly a to nás teraz mrzí."

Martin Slaninka, pivot SR: "Dnes sme sa vyvarovali chýb z predchádzajúceho zápasu. V defenzíve to vyzeralo dobre, do 55. minúty sme hrali vyrovnanú partiu, ale potom škoda tých nepresností a gólov do prázdnej bránky, po ktorých nám Chorváti odskočili."

Nachádzate sa tu: