Egypt si takmer urobil hanbu, bod mu zaistil až pokutový kop Salaha

Egyptský kanonier Mohamed Salah v zápase proti Mozambiku.
Egyptský kanonier Mohamed Salah v zápase proti Mozambiku. (Autor: TASR/AP)
TASR|14. jan 2024 o 17:45 (aktualizované 15. jan 2024 o 07:33)

Ani Nigérijčania nepotvrdili rolu favorita.

BRATISLAVA. Futbalisti Kapverd zdolali vo svojom úvodnom vystúpení na Africkom pohári národov 2023 Ghanu 2:1 a s tromi bodmi sa usadili na čele B-skupiny.

Do vedenia ich poslal v 1. polčase Jamiro Monteiro, po prestávke vyrovnal Alexander Djiku. Triumf zariadil v druhej minúte nadstaveného času Garry Rodrigues.

Nigéria nepotvrdila pozíciu favorita, keď iba remizovala s Rovníkovou Guineou 1:1.

Guinejčanov poslal do vedenia v 36. minúte útočník poľskej Legnice Iban Salvador, o dve minúty neskôr vyrovnal kanonier Neapola Victor Osimhen.

Victor Osimhen v zápase Nigéria - Rovníková Guinea na turnaji Africký pohár národov 2023. (Autor: TASR/AP)

Ideálne do turnaja nevstúpili ani úradujúci africkí vicemajstri z Egypta. S Mozambikom remizovali v prvom zápase B-skupiny 2:2.

Bod "faraónom" zaistil a od hanby ich uchránil až v siedmej minúte nadstavenia druhého polčasu Mohamed Salah z pokutového kopu.

Góly: 56. Djiku - 17. Monteiro, 90.+2 Rodrigues

Domov»Futbal»Reprezentácie»Egypt si takmer urobil hanbu, bod mu zaistil až pokutový kop Salaha