Futbalistky Nemecka Svenja Huthová (vľavo) a Lena Lattweinová. (Autor: TASR/AP)
TASR|3. aug 2023 o 14:43

Nemecko obsadilo v tabuľke napokon tretiu priečku.

BRISBANE/PERTH. Futbalistky Nemecka prvýkrát v histórii ukončili pôsobenie na MS už v základnej skupine.

V záverečnom dueli H-skupiny iba remizovali vo štvrtok v Brisbane s Kórejskou republikou 1:1 a v tabuľke obsadili senzačne až tretiu priečku. Do osemfinále postúpili Kolumbia a Maroko.

Nemky potrebovali na postup víťazstvo, ale inkasovali už v 6. minúte od Cho So-Hyun a v ďalšom priebehu už dokázali iba vyrovnať, keď sa v 42. minúte presadila kapitánka Alexandra Poppová.

Dvojnásobné majsterky sveta (2003 a 2007) boli potom vpredu proti dobre organizovanému súperovi bezzubé a postupového gólu sa nedočkali ani počas takmer 16 minút nadstaveného času.

Nemky síce v prvom dueli rozstrieľali Maroko 6:0, ale potom prehrali s Kolumbiou a na záver vydolovali iba bod.

Historický úspech zaznamenalo Maroko, ktoré sa pri svojej premiérovej účasti na svetovom šampionáte dostalo medzi šestnástku najlepších.

Futbalistky Maroka postúpili do osemfinále MS 2023.
Futbalistky Maroka postúpili do osemfinále MS 2023. (Autor: TASR/AP)

Rozhodlo o tom víťazstvo 1:0 nad Kolumbiou v Perthe, o ktoré sa hneď po nepremenenej penalte Ghizlane Chebbakovej postarala v nadstavenom čase prvého polčasu Anissa Lahmariová.

Maroko sa v osemfinále stretne 8. augusta v Adelaide s Francúzskom, Kolumbia bude o postup do štvrťfinále v ten istý deň bojovať proti Jamajke v Melbourne.