Radosť futbalistiek Španielska.
Radosť futbalistiek Španielska. (Autor: TASR/AP)
TASR|11. aug 2023 o 07:20 (aktualizované 11. aug 2023 o 11:30)

Holanďanky vypadli po predĺžení.

WELLINGTON. Futbalistky Španielska sa po prvý raz prebojovali do semifinále majstrovstiev sveta.

V noci na piatok zvíťazili vo Wellingtone pred 32.021 divákmi nad Holandskom 2:1 po predĺžení. O ich triumf sa v 111. minúte postarala Salma Parallueloová.

Španielky poslala do vedenia Maria Caldenteyová v 81. minúte, keď premenila penaltu po faule Stefanie van de Gragtovej.

Práve kapitánka Holanďaniek však v prvej minúte nadstaveného času vyrovnala na 1:1.

Španielske futbalistky sa v boji o finále stretnú s reprezentantkami Švédska, ktoré zdolali výber Japonska 2:1.

Švédky išli do vedenia na štadióne v Aucklande po zásahu Amandy Ilestedtovej v 32. minúte, po prestávke poistila ich triumf pred 43.217 divákmi Filippa Angeldalová z penalty.

V 87. minúte sa podarilo znížiť Honoke Hajašiovej, v záverečnom tlaku Japoniek už severanky odolali.

Ďalšie semifinálové dvojice tvoria Austrália a Francúzsko (12. augusta 9.00 SELČ) a v rovnaký deň na seba narazia aj Anglicko s Kolumbiou (12.30 h).

MS vo futbale žien 2023 - štvrťfinále:

Španielsko - Holandsko 2:1pp (0:0)

Góly: 81. Caldenteyová, 111. Parallueloová - 90.+1 van de Gragtová

Japonsko - Švédsko 1:2 (0:1)

Góly: 87. Hajašiová - 32. Ilestedtová, 51. Angeldalová (z 11 m)

Domov»Futbal»Reprezentácie»Španielky si prvý raz zahrajú o medaily, Japonky sa proti Švédkam zmohli iba na gól