Rozhodca vylúčil Livakoviča po faule na Lewandowskeho.
Rozhodca vylúčil Livakoviča po faule na Lewandowskeho. (Autor: TASR/AP)
TASR|15. okt 2024 o 22:48

Brankár Chorvátska videl po zákroku červenú kartu.

BRATISLAVA. Futbalisti Poľska remizovali v zápase štvrtého kola A-divízie Ligy národov na domácej pôde s Chorvátskom 3:3.

Skóre najprv otvoril Piotr Zieliňski, potom prišli tri presné zásahy hostí v priebehu siedmich minút, no domáci sa opäť vrátili do zápasu.

Gólovo bohatý duel poznačil škaredý moment, keď v 76. minúte brankár hostí Dominik Livakovič fauloval Roberta Lewandowskeho a následne bol vylúčený.

Namiesto neho išiel do brány náhradný gólman Nediljko Labrovič, ktorého tréner Zlatko Dalič ho poslal do hry ako striedanie za stopéra Martin Erliča.

Španieli oslavujú postup, Portugalci zaváhali

Španielski futbalisti zvíťazili nad Srbskom 3:0. Hostia dohrávali od 76. minúty bez vylúčeného obrancu Strahinju Pavloviča. Úradujúci majstri Európy zo Španielska si víťazstvom zaistili postup do štvrťfinále.

Skóre otvoril v Córdobe obranca Aymeric Laporte a jeho tím dlho viedol najtesnejším rozdielom. V 54. minúte nevyužil penaltu domáci kapitán Álvaro Morata, ktorý mieril nad bránu Predraga Rajkoviča, no o chvíľu práve on zvýšil na 2:0.

Posledný gól padol zo štandardnej situácie po vylúčení Pavloviča, presadil sa Alex Baena.

V ďalšom stretnutí skupiny remizovali Švajčiari s Dánskom 2:2 a získali prvý bod v tomto ročníku súťaže.To isté sa podarilo v 1. skupine Škótom, ktorí uhrali s Portugalskom remízu 0:0.

Liga národov - 4. kolo:

A-divízia

1. skupina:

Škótsko - Portugalsko 0:0

Poľsko - Chorvátsko 3:3 (2:3)

Góly: 5. Zieliňski, 45. Zalewski, 69. Szymaňski - 19. Sosa, 24. Sučič, 26. Baturina.

ČK: 76. Livakovič (Chorvátsko)