Ukrajina sa na EURO naladila vysokou výhrou, Ronaldo gólovo úradoval

Cristiano Ronaldo.
Cristiano Ronaldo. (Autor: TASR/AP)
TASR|11. jún 2024 o 20:16

Hladký triumf si pripísali aj Izraelčania, ktorí zdolali Bielorusko rovnako 4:0.

BRATISLAVA. krajinskí futbalisti zdolali v utorkovom prípravnom zápase Moldavsko 4:0.

Zápas sa hral v Kišiňove a pre zverencov Serhija Rebrova to bola generálka na šampionát v Nemecku. Ukrajinci budú 21. júna v Düsseldorfe druhý súper Slovenska na ME.

Cristiano Ronaldo režíroval dvoma gólmi triumf Portugalska nad Írskom 3:0.

Do listiny strelcov sa na strane Ukrajiny zapísali v prvom polčase Roman Jaremčuk a Viktor Cygaňkov, ďalšie góly pridali v druhej 45-minútovke Artem Dovbyk a Georgij Sudakov.

Portugalsko zdolalo v poslednom prípravnom zápase pred ME Írsko hladko 3:0.

Strelecky sa najskôr presadil Joao Felix a po ňom dvakrát Cristiano Ronaldo, ktorý tak má na konte už 130 reprezentačných gólov.

Hladký triumf si pripísali Izraelčania, ktorí zdolali Bielorusko 4:0. O svojom víťazstve rozhodli už v prvom polčase, keď strelili tri góly.

Postupne sa presadili Guy Melamed, Ramzi Safuri a Raz Shlomo. Po prestávke pridal poistku Mohamad Kanaan.

Azerbajdžan zdolal Kazachstan 3:2. Domáci prehrávali 0:2, no do prestávky stihli znížiť a v druhom polčase otočili skóre.

Gréci zdolali Maltu 2:0 a San Maríno podľahlo Cyprusu 1:4.

Bielorusko - Izrael 0:4 (0:3)

Góly: 6. Melamed, 18. Safuri 36. Shlomo, 82. Kanaan. ČK: 65. Volkov (Biel.)

Azerbajdžan - Kazachstan 3:2 (1:2)

Góly: 42. Emreli, 51. Mahmudov, 73. Bajramov - 2. Vorogovskij, 28. Samorodov

Domov»Futbal»Reprezentácie»Ukrajina sa na EURO naladila vysokou výhrou, Ronaldo gólovo úradoval