Antoine Griezmann v zápase proti Realu Madrid.
Antoine Griezmann v zápase proti Realu Madrid. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|19. jan 2024 o 00:10

Zápas muselo opäť rozhodnúť až predĺženie.

MADRID. Futbalisti Atletica Madrid zvíťazili v osemfinále Copa del Rey na domácom štadióne nad mestským rivalom Realom Madrid 4:2 po predĺžení.

V riadnom hracom čase sa zrodila remíza 2:2, no v klasickom madridskom derby nechýbali emócie.

Rozhodca musel počas zápasu vytiahnuť až 11 žltých kariet, päť na strane Atletica a šesť kariet videli hráči hosťujúceho Realu.

V predĺžení padli ešte ďalšie dve žlté karty, obe na strane Atletica. Tú prvú dostal za gólovú oslavu hrdina domácich Antoine Griezmann.

Ten v 10. minúte predĺženia ukoristil odrazenú loptu od Viniciusa Juniora a po individuálnej akcii sa dostal až pred brankára Lunina, ktorého strelou k vzdialenejšej žrdi prekonal.

Kuriózny bol aj úvodný gól Realu, ktorý padol po chybnom vybehnutí brankára Jana Oblaka, od ktorého sa lopta odrazila priamo do brány.

Oba tímy sa naposledy stretli 10. januára v semifinále španielskeho Superpohára, kde po remíze v riadnom hracom čase triumfovali futbalisti Realu 5:3 po predĺžení.

V druhom zápase si poradili futbalisti FC Barcelona s treťoligovým Unionistas de Salamanca 3:1.

Domáci držali nerozhodný stav s favoritom až do 69. minúty. Víťazný gól Kataláncov strelil Jules Kounde.

Unionistas v šestnásťfinále vyradili účastníka La Ligy Villarreal, ktorý zdolali v penaltovom rozstrele.

Copa del Rey - osemfinále:

Atletico Madrid - Real Madrid 4:2 pp (1:1)

Góly: 39. Lino, 57. Morata, 100. Griezmann, 119. Riquelme - 45+1. Oblak (vl.), 82. Joselu

Unionistas - FC Barcelona 1:3 (1:1)

Góly: 31. Gomez - 45. Torres, 69. Kounde, 73. Balde

Domov»Futbal»Španielsko»Copa del Rey»VIDEO: Atletico oplatilo prehru Realu, nervózne derby rozhodol parádnou akciou Griezmann