Senegal začal cestu za obhajobou skvele, ďalší favoriti však zaváhali

Lamine Camara sa so spoluhráčmi teší po strelenom góle v zápase Senegal - Gambia. (Autor: TASR/AP)
TASR|15. jan 2024 o 17:17 (aktualizované 16. jan 2024 o 08:10)

Kamerun nevyužil ani dlhú početnú výhodu.

BRATISLAVA. Futbalisti Senegalu potvrdili pozíciu favorita a vo svojom úvodnom vystúpení na Africkom pohári národov 2023 zdolali Gambiu 3:0.

Obhajcov prvenstva poslal do vedenia už v 4. minúte stredopoliar Pape Gueye.

Výrazným spôsobom ovplyvnilo zápas vylúčenie Gambijčana Eboua Adamsa. V druhom polčase spečatil triumf Senegalčanov dvoma gólmi Lamine Camara.

V rovnakej skupine sa medzi Kamerunom a Guineou zrodila remíza 1:1. Guinejčania sa ujali vedenia v 10. minúte, keď sa presadil útočník Mohamed Bayo.

Kamerun mal ideálnu možnosť otočiť nepriaznivý stav po vylúčení Francoisa Kamana v závere prvého polčasu. Päťnásobný šampión podujatia však dokázal zásluhou Franka Magriho zachrániť iba bod.

Prekvapenie sa zrodilo aj na úkor Alžírska, ktoré síce viedlo nad Angolou 1:0, ale po inkasovanom góle z penalty sa muselo uspokojiť s remízou.