Vinicius Junior a Rodrygo sa tešia z gólu
Vinicius Junior a Rodrygo sa tešia z gólu (Autor: TASR/AP)
TASR|29. jún 2024 o 07:46

Brazíla vyhrala prvý súťažný zápas od septembra 2023.

LAS VEGAS. Futbalisti Brazílie si pripísali prvé víťazstvo na kontinentálnom šampionáte Copa América 2024.

Vo svojom druhom dueli v základnej D-skupine zdolali Paraguaj 4:1 aj vďaka dvom presným zásahom Viníciusa Juniora.

Na čele skupiny je s plným počtom bodov a istotou postupu do štvrťfinále Kolumbia po hladkom triumfe nad Kostarikou 3:0.

Brazílčania po nečakanej bezgólovej remíze s Kostarikou zabrali naplno a už v prvom polčase si proti Paraguaju vypracovali trojgólový náskok.

Po polhodine hry síce Lucas Paqueta nepremenil penaltu, ešte do prestávky sa však dvakrát presadil Vinicius a jeden gól pridal aj Savio.

Omar Alderete po zmene strán znížil na 1:3 z pohľadu Paraguaja, ale Paqueta v 65. minúte svoj druhý pokus z bieleho bodu využil a Brazília suverénne dokráčala k trom bodom.

Bolo to prvé víťazstvo "kanárikov" v súťažnom stretnutí od septembra 2023.

Kolumbia je po dvoch stretnutiach stopercentná a má miestenku do vyraďovačky. Pod triumf nad Kostarikou sa postupne gólovo podpísali Luis Diaz, Davinson Sanchez a Jhon Cordoba.

K prvenstvu v skupine bude Kolumbii stačiť aj remíza v záverečnom dueli proti Brazílii.

Copa América - skupina D:

Kolumbia - Kostarika 3:0 (1:0)

Góly: 31. Diaz (z 11 m), 59. Sanchez, 62. Cordoba

Paraguaj - Brazília 1:4 (0:3)

Góly: 48. Alderete - 35. a 45.+5 Vinicius Junior, 43. Savio, 65. Paqueta (z 11 m), ČK: 81. Cubas (Par.)