Viktor Budinský.

Viktor Budinský. (Autor: archív - VB)
Ivan Mriška|27. feb 2024 o 14:15

Viktor Budinský bol zo všetkých Slovákov cez víkend najlepší.

Špecializovaný portál Sofascore.com každý týždeň hodnotí futbalistov z celého sveta. Zo všetkých Slovákov v zahraničných ligách mal cez víkend najlepšie čísla brankár.

VIKTOR BUDINSKÝ (30) odchytal skvelý zápas proti Slavii Praha. Hoci dostal tri góly a jeho Pardubice prehrali 0:3, označený bol za muža svojho tímu.

V článku sa dočítate

• Aké veľké množstvo striel na jeho bránu letelo?
  • Rekord v českej lige. Pri čom bol slovenský brankár?
  • Takmer desať rokov je v Česku. Neuvažuje nad inou krajinou?
  • Konkurencia je obrovská. Verí, že sa dostane do reprezentácie?
  • Je pravda, že nechcel byť brankárom? Ako sa dostal medzi tri žrde?

Do priestoru vašej brány letelo až šestnásť striel, tri skončili v sieti. Ako ste videli zápas proti Slavii Praha?

Nesmierne náročný duel, po celý čas sme sa bránili. Slavia tlačila, ale dlho sme odolávali. Domáci zahodili viacero šancí, čo sme mohli potrestať, no brejky nám nevyšli.

Vyše hodinu sme držali stav 0:0, boli sme kompaktní, no prišiel prvý gól a Slavia sa chytila. Domáci sa uvoľnili a výsledkom boli ďalšie dva góly.

Prehra mrzí, no mám aj dobré dojmy. Bol to pekný zápas, ktorý sledovalo takmer 18-tisíc ľudí. Pre takéto zážitky robí človek futbal.

Pre brankára je vždy lepšie, keď je v permanencii...

Šestnásť pokusov súpera je však slušná porcia. Mali ste len 29-percentné držanie lopty, teda je to logické.

Zachytal som si do sýtosti (smiech). Najskôr som to tak nevnímal, robil som si len svoju prácu. Keď som však klikol na štatistiky, tiež ma prekvapilo, koľkokrát som musel zasahovať.

Nepamätám si zápas, že by som bol toľko v permanencii. I keď stretnutia proti Sparte, Slavii a Plzni sú vždy náročné.

Tri góly ste inkasovali za sedem minút. Mojmír Chytil tak strelil najrýchlejší hetrik v histórii českej Fortuna ligy. O minútu prekonal Horsta Siegla, ktorý sa v roku 1994 trafil trikrát za osem minút.

Snažili sme sa držať nádej na remízu. Slavia však má na lavičke enormnú kvalitu. Keď súper vystriedal, tlak sme neudržali. I keď naša obrana pracovala dobre.

Som rád, že som pomohol tímu. Mrzí však, že sme to neudržali do konca.

Do brány ste sa dostali po prvý raz v jarnej časti. Aká je vaša pozícia v tíme?

Domov»Futbal»Česko»Reprezentácia? Pozvánku aktuálne nečakám, no nikdy sa nevzdávam, tvrdí najlepší Slovák