Neapol dohrával zápas v oslabení, k ďalšej výhre prispel aj Lobotka

Futbalista Neapolu Stanislav Lobotka (číslo 68) sa teší z gólu so svojimi spoluhráčmi. (Autor: TASR/AP)
TASR|25. feb 2023 o 21:00 (aktualizované 25. feb 2023 o 22:45)

Slovenský futbalista odohral celé stretnutie.

RÍM. Futbalisti Neapolu so slovenským záložníkom Stanislavom Lobotkom zvíťazili v sobotnom zápase 24. kola talianskej Serie A na pôde Empoli 2:0.

Tabuľku vedú už o 18 bodov pred druhým Interom Miláno, "nerazzurri" však môžu manko skresať v prípade nedeľného úspechu na ihrisku Bologne.

Neapol si vybudoval dvojgólový náskok už v prvej polhodine. Najprv si po centri Hirvinga Lozana zrazil loptu do vlastnej siete Ardian Ismajli a následne pridal z dorážky 19. gól v sezóne najlepší strelec súťaže Victor Osimhen.

Hostia si v druhom polčase víťazstvo ustrážili, hoci od 67. minúty hrali bez vylúčeného Maria Ruia. Lobotka odohral za "Partenopei" celý zápas.

Podľa SofaScore mal v zápase celkovo 58 dotykov s loptou, pokazil len tri zo 47 prihrávok, vyhral päť zo šiestich súbojov a vyslúžil si známku 7,0.

Tabuľka Serie A

Domov»Futbal»Taliansko»Serie A»Neapol dohrával zápas v oslabení, k ďalšej výhre prispel aj Lobotka