Radosť futbalistov FC Barcelona. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|20. mar 2022 o 16:24 (aktualizované 20. mar 2022 o 22:55)

Líder španielskej La Ligy prehral o štyri góly.

Góly: 29. a 51. Aubameyang, 38. Araujo, 47. Torres

ŽK: Kroos, Camavinga, Vazquez - Busquets, De Jong, Alba, Gonzalez

Real: Courtois - Carvajal (46. Diaz), Militao, Alaba, Nacho (64. Vazquez) - Kroos (46. Camavinga), Modrić, Casemiro - Valverde, Vinicius Junior, Rodrygo (64- Asensio)

Barcelona: Ter Stegen - García, Pique, Araújo, Alba (86. Alves) - Pedri (86. Gonzalez), Busquets, De Jong (71. Gavi) - Dembele (80. Traore), Aubameyang (71. Depay), Torres

MADRID. Futbalisti FC Barcelona deklasovali domáci Real Madrid v rámci 29. kola španielskej La Ligy, v nedeľňajšom El Clásico vyhrali suverénne 4:0.

Biely balet nastúpil na zápas bez Karima Benzemu, hviezdou zápasu sa stal dvojgólový gabonský kanonier Kataláncov Pierre-Emerick Aubameyang.

Ďalšie presne zásahy pridali Ronald Araujo a Ferran Torres.

ONLINE prenos

ste sledovali na tomto odkaze >>>

Real je napriek prehre na čele tabuľky s náskokom deviatich bodov pred FC Sevilla. Tretia Barcelona stráca na lídra dvanásť bodov.

Real Madrid zlyhával v defenzíve

Na Santiago Bernabeu boli hráči Barcelony od úvodu aktívnejší, veľmi dobre kombinovali v strede poľa a dostávali sa do prečíslení.

V 12. minúte agilný Ferran Torres našiel po rýchlom prieniku na päťke Aubamayanga. Gabonský útočník však mieril vo vyloženej šanci do stredu bránky.

Hostia pokračovali v tlaku a v 29. minúte sa ujali vedenia, keď Aubameyang po centri Ousmaneho Dembeleho hlavou zblízka prekonal Thibauta Courtoisa.

Real bol nedôsledný pri bránení a v 38. minúte to využil Araujo, ktorý po rohu zvýšil na 2:0.

Barcelona rozhodla po zmene strán

Do druhého polčasu poslal tréner Realu Carlo Ancelotti na ihrisko Eduarda Camavingu a Mariana Diaza v snahe oživiť hru.

V 47. minúte však Barcelona zasadila domácim tretí gólový úder. Aubameyang pätičkou prihral Torresovi, ktorý skóroval strelou z prvej. Real bol zrelý na uterák, kopil chyby v defenzíve.

V 51. minúte sa po prihrávke za obranu dostal k lopte Torres a prihral pred seba Aubameyangovi. Ten vnikol do šestnástky a lišiacky prehodil Courtoisa - 0:4.

Real, ktorému pre zranenie chýbal Karim Benzema, už nedokázal skorigovať výsledok. Striedajúci Lucas Vazquez mieril v závere vysoko nad.

La Liga - 29. kolo - ďalšie výsledky:

Espanyol - RCD Mallorca 1:0 (1:0)

Gól: 42. Tomas

/Martin Valjent odohral celý zápas, brankár Dominik Greif (Mallorca) nefiguroval na súpiske/

Sevilla - San Sebastian 0:0

Celta Vigo - Real Betis 0:0

Cadiz - Villarreal 1:0 (0:0)

Gól: 90+1. Sobrino