Real nevyužil v derby presilovku, črtajúcu sa prehru odvrátil mladík

Alvaro Rodriguez (vľavo) so svojim spoluhráčom Ederom Militaom.
Alvaro Rodriguez (vľavo) so svojim spoluhráčom Ederom Militaom. (Autor: TASR/AP)
TASR|25. feb 2023 o 21:10 (aktualizované 25. feb 2023 o 23:10)

V sobotu bol v akcii aj Martin Valjent.

MADRID. Futbalisti Realu Madrid remizovali v sobotňajšom mestskom derby s Atleticom 1:1. Po šlágri 23. kola španielskej La Ligy strácajú na vedúcu Barcelonu sedem bodov, no Katalánci majú jeden duel k dobru.

Atletico, ktoré dohrávalo zápas bez vylúčeného Angela Correu, zostalo v tabuľke na štvrtom mieste o bod za Realom Sociedad.

Pred úvodným výkopom si na Santiago Bernabeu minútou ticha pripomenuli hráča Realu Amancia Amara, ktorý zomrel v utorok vo veku 83 rokov.

V prvom polčase si výraznejšie šance vybudovali hráči Realu, no ani jedna z ich ôsmich striel neskončila za bránkovou čiarou.

Tréner Atletica Diego Simeone musel nečakane striedať už v 23. minúte, ľavého obrancu Reinilda Mandavu odniesli zdravotníci na nosidlách.

V 64. minúte sa do spŕch predčasne pobral striedajúci Correa, ktorý pred autovým vhadzovaním udrel lakťom súperovho obrancu Antonia Rüdigera.

Atletico napriek oslabeniu o jedného hráča otvorilo skóre po hlavičke Jose Mariu Gimeneza zo 78. minúty, dlho sa však netešilo.

O sedem minút na to vyrovnal na konečných 1:1 osemnásťročný striedajúci útočník Alvaro Rodriguez, ktorý dostal šancu v A-tíme Realu len druhýkrát.

Slovinský brankár Atlética Madrid Jan Oblak nedokázal reagovať na strelu Alvara Rodrigueza. (Autor: TASR/AP)

V ďalšom stretnutí Cadiz zvíťazil nad Rayom Vallecano 1:0. Jediný gól vsietil v 74. minúte španielsky útočník Sergi Guardiola.

Mallorca v základnej zostave so slovenským obrancom Martinom Valjentom prehrala na ihrisku Espanyolu Barcelona 1:2. Oba góly domácich strelil dánsky útočník Martin Braithwaite. Valjent odohral za hostí 69 minút.

V záverečnom zápase sobotňajšieho programu sa dočkala víťazstva Valencia. O jej výhre nad Realom Sociedad 1:0 rozhodol vlastný gól Igora Zubeldiu.

Tabuľka La Ligy

Domov»Futbal»Španielsko»La Liga»Real nevyužil v derby presilovku, črtajúcu sa prehru odvrátil mladík