Real Madrid nečakane zaváhal, pred Barcelonou vedie už iba o bod

Toni Kroos dostal červenú kartu v zápase La Ligy Real Madrid - Girona FC.
Toni Kroos dostal červenú kartu v zápase La Ligy Real Madrid - Girona FC. (Autor: TASR/AP)
TASR|30. okt 2022 o 18:23 (aktualizované 30. okt 2022 o 23:01)

Kroos dostal v závere červenú kartu.

MADRID. Futbalisti Realu Madrid nečakane remizovali v nedeľnom dueli 12. kola španielskej La Ligy doma s nováčikom z Girony 1:1. Na čele tabuľky tak majú po víkende už iba náskok jedného bodu pred FC Barcelona.

Real nastúpil opäť bez kanoniera Karima Benzemu, ktorý ešte nie je stopercentne fit, a iba druhýkrát v ligovej sezóne stratil body.

Proti Girone sa dlho nedokázal presadiť, až v 70. minúte zmenil bezgólové skóre Vinícius Júnior. Brazílčan zblízka dorazil do siete prihrávku Federica Valverdeho z pravej strany.

Girona sa však dočkala vyrovnania o desať minút neskôr, keď Marco Asensio zahral rukou vo vlastnej šestnástke a Cristhian Stuani vyrovnal z bieleho bodu na 1:1.

Domáci Rodrygo sa ešte v 90. minúte tešil z gólu, ale po preskúmaní videa ho arbiter neuznal, keďže brankár hostí už podľa neho mal predtým loptu pod kontrolou. V 92. minúte bol po druhej žltej karte vylúčený Toni Kroos z Realu.

Betis Sevilla uspel na pôde Realu Sociedad San Sebastian 2:0 a dostal sa pred svojho súpera na štvrtú pozíciu.

V závere duelu sa o to postarali Juan Cruz a Borja Iglesias. Iňaki Williams rozhodol o triumfe Athletica Bilbao nad Villarrealom 1:0. Bilbao je na šiestom mieste.

Osasuna Pamplona vyhrala doma nad Realom Valladolid 2:0, keď o zisku troch bodov rozhodla už v úvodnej dvadsaťminútovke. Domácim patrí v tabuľke priebežne siedma priečka.