Real získal 20. trofej v Copa del Rey, vo finále excelovali Brazílčania

Rodrygo a Vinicius Junior pózujú s trofejou.
Rodrygo a Vinicius Junior pózujú s trofejou. (Autor: TASR/AP)
SITA|7. máj 2023 o 14:54

Okrúhly míľnik zaznamenal Carlo Ancelotti, pre ktorého to bola 10. trofej na lavičke Realu.

SEVILLA. Futbalisti Realu Madrid sa po deviatich rokoch stali šampiónmi španielskej pohárovej súťaže Copa del Rey 2022/2023.

V sobotňajšom finále v Seville zvíťazili nad tímom Osasuna Pamplona 2:1 a túto trofej získali jubilejný dvadsiatykrát.

Okrúhly míľnik zaznamenal aj tréner Madridčanov Carlo Ancelotti, pre ktorého to bola 10. trofej na lavičke Realu.

Šláger Ligy majstrov už v utorok

Na štadióne La Cartuja to bol večer dvoch brazílskych ofenzívnych hviezd „bieleho baletu“ - Viníciusa Júniora s Rodrygom.

Prvý menovaný neúnavne zamestnával defenzívu Pamplončanov a vypracoval obe gólové akcie, na ktorých konci bol zasa pohotový Rodrygo.

Spomenuté duo 22-ročných Brazílčanov po triumfe v Copa del Rey už má na konte všetky možné titul na klubovej úrovni, keďže v drese Realu predtým vyhrali aj Ligu majstrov, španielsku La Ligu, majstrovstvá sveta klubov a národný i európsky superpohár.

„Vinícius a Rodrygo urobili rozdiel. 'Vini' v prvom polčase narobil súperovi veľa problémov. Rodrygo strelil dva góly.

Títo dvaja hráči rozhodujú zápasy. Ako vo všetkých finálových dueloch, bolo to utrpenie a potom šťastie.

Ideme to trochu osláviť a potom už budeme myslieť na utorok,“ vyhlásil Ancelotti, ktorého zverencov čaká v úvode nasledujúceho týždňa úvodné semifinále LM proti anglickému Manchestru City.

Vlani Real Madrid tohto súpera vyradil v rovnakej fáze a dokráčal až k zisku „ušatej trofeje“.

Rodrygo: Naozaj som chcel vyhrať

Rodrygo už v 2. minúte otvoril skóre a zdalo sa, že to bude bezproblémový večer pre Real.

Potom však favorit zahodil niekoľko nádejných šancí a po zmene strán v 58. minúte prišiel trest, keď presne k žrdi trafil Lucas Torró.

V 70. minúte však Real podnikol ďalší gólový výpad a Rodrygo usmernil do siete zblokovanú strelu Toniho Kroosa.

Real Madrid získal Španielsky pohár prvýkrát od roku 2014. Na ceste za trofejou pre víťaza Copa del Rey v tejto sezóne opäť predviedol niekoľko strhujúcich obratov - proti Villarrealu, Atléticu Madrid a FC Barcelona.

„Celý týždeň sme hovorili o tom, ako to už bolo dávno, čo Real Madrid vyhral tento titul.

Naozaj som chcel vyhrať tento pohár, pretože bol jediný klubový, ktorý mi chýbal,“ skonštatoval dvojgólový hrdina Realu Rodrygo.

Osasuna predviedla vo finále sympatický výkon. Tréner Jagoba Arrasate však uznal kvality súpera.

Zvlášť vyzdvihol výkon Viníciusa Júniora, ktorý miestami obrancov Pamplony privádzal do zúfalstva. „Víníciusa je veľmi ťažké brániť.

Manchester City sa o tom v utorok presvedčí,“ povedal Arrasate, na ktorého nadviazal záložník Lucas Torró: „Som hrdý na naše mužstvo. V druhom polčase sme hrali naozaj dobre. Pri góloch Realu sme spravili hlúpe chyby.“

Domov»Futbal»Španielsko»Copa del Rey»Real získal 20. trofej v Copa del Rey, vo finále excelovali Brazílčania