V Nemecku trvá teroristické riziko. Ministerka sa zaviazala k väčšej bezpečnosti počas EURO

Logo budúcoročných  ME vo futbale.
Logo budúcoročných ME vo futbale. (Autor: TASR/DPA)
TASR|7. dec 2023 o 16:44

Sídlo bude mať polícia v Düsseldorfe, kde odohrá Slovensko jeden skupinový zápas.

BERLÍN. Nemecká ministerka vnútra Nancy Faeserová sa zaviazala k zvýšeniu bezpečnosti na budúcoročných majstrovstvách Európy, pokiaľ pretrvá súčasné riziko terorizmu.

Kontinentálny šampionát sa bude konať v desiatich mestách a je najväčším športovým podujatím v krajine od MS 2006.

V uplynulom období narástla hrozba teroristických útokov motivovaných islamizmom v dôsledku konfliktu na Blízkom východe.

"Ak bude situácia rovnaká o šesť mesiacov, čo dnes nemôžeme vedieť, opäť by sme zvýšili naše úsilie," citovala Faeserovú agentúra DPA.

Polícia bude mať počas mesiac trvajúceho šampionátu sídlo v Düsseldorfe, kde odohrá slovenská reprezentácia zápas základnej fázy proti víťazovi B-vetvy play-off.

Okrem terorizmu sa ako o probléme hovorí aj o futbalových chuligánoch. "Spolupracujeme aj na medzinárodnej úrovni, v podstate pri každom zápase. To znamená, že ak prídu chorvátski fanúšikovia, príde aj ich polícia," dodala ministerka.

Majstrovstvá Európy sú na programe od 14. júna do 14. júla. Slovensko sa v E-skupine stretne okrem víťaza B-vetvy (21.6.) aj s Belgickom (17.6.) a Rumunskom (26.6.). Oba duely odohrá vo Frankfurte.

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Futbal»Reprezentácie»V Nemecku trvá teroristické riziko. Ministerka sa zaviazala k väčšej bezpečnosti počas EURO