Nebol hviezda, no nesklamal. Dúbravka pri premiére za Manchester United zvíťazil

Ivan Mriška|10. nov 2022 o 23:30

Manchester United zdolal Aston Villu v Carabao Cupe 4:2.

Anglický ligový pohár - šestnásťfinále

Manchester United - Aston Villa 4:2 (0:0)

Gól: 49. Martial, 67. Rashford, 78. Fernandes, 91. McTominay - 48. Watkins, 61. Dalot (vlastný)

MANCHESTER, BRATISLAVA. Pri rozcvičke ho kolega David de Gea priateľsky pozdravil. Potľapkal po pleci.

Slovenského reprezentanta Martina Dúbravku čakal veľký zápas. Premiéra za Manchester United. Šancu dostal v šestnásťfinále ligového pohára proti Aston Ville.

Martin Dúbravka je prvý slovenský futbalista, ktorý hral za Manchester United.

V drese slávneho anglického klubu nastúpil po prvý raz od augusta, keď prišiel na hosťovanie z Newcastle United.

V hre nohou bol výborný

"Myslím si, že Dúbravka je skúsený, odohral veľa zápasov v Premier League a za reprezentáciu, takže vie, čo ho čaká. Bude pokojný, bude si dirigovať obrannú štvoricu, takže o ňom nepochybujem," vravel tréner Erik Ten Hag pred zápasom pre MUTV.

Prvý dotyk s loptou mu doprial kritizovaný kapitán Harry Maguire. Jeho malú domov ľahko spracoval a posunul ďalej.

Obrancovia United Dúbravku zapájali do rozohrávky. V hre nohou bol výborný. Vyzeral pokojne. Na sto percent pripravený.

Prvý polčas bol inak nudný. Slovenský brankár v ňom nemal žiadnu strelu.

Po zmene strán sa hra zmenila. Šance sa striedali na oboch stranách. Prvý pokus do priestoru bránky Dúbravku skončil v sieti. Slovenský brankár bol však bezmocný. Sám zoči – voči nemu sa presadil Ollie Watkins.

Manchester z rozohrávky okamžite vyrovnal. Aj druhá lopta medzi tri žrde Dúbravku však skončila v sieti. Bol z toho smolný vlastenec. Hlavičku mimo brány upratal do vlastnej siete Diogo Dalot.

Nemal nárok

Dve strely znamenali dva góly. Dúbravka však nemal nárok.

V ďalších minútach Manchester podržal. Vyriešil pas súpera a tečovanú strelu. Neboli to brilantné zákroky, ale slovenský reprezentant pri nich vyzeral isto. Vyriešil ich s chladnou hlavou.

V 67. minúte vyrovnal na 2:2 Marcus Rashford a v 78. minúte prišlo veľké zaváhanie Dúbravkovho konkurenta. Brankár Aston Villy Robim Olsen zle rozohral a hrubú chybu využil Bruno Fernandes – 3:2.

Práve v hre nohou bol veľký rozdiel medzi Olsenom a Dúbravkom. Slovenský reprezentant dával presne aj riskantné lopty, zatiaľ čo Švéd išiel na istotou. A keď sa snažil rozohrať konštruktívne, skončilo sa to fiaskom.

Martin Dúbravka nemá za sebou nezabudnuteľnú premiéru za Manchester United, ale nesklamal. V nadstavenom čase Scott McTominay upravil na konečných 4:2 a slovenský brankár sa tešil z víťazného debutu.

V zostave trénera United Erika ten Haga chýbal pre chorobu hviezdny Cristiano Ronaldo.

Domov»Futbal»Anglicko»Anglický ligový pohár»Nebol hviezda, no nesklamal. Dúbravka pri premiére za Manchester United zvíťazil