Premier League - 1. kolo

Fulham - Liverpool 2:2 (1:0)

Góly: 32. a 72. Mitrovič (druhý z 11 m) - 64. Núňez, 81. Salah

/Marek Rodák (Fulham) odchytal celý zápas/

LONDÝN. Futbalisti Fulhamu sa postarali o prekvapenie hneď v prvom kole Premier League. S favorizovaným Liverpoolom remizovali 2:2, pričom celé stretnutie za domácich ochytal slovenský brankár Marek Rodák.

Anglický vicemajster v prvom polčase pôsobil bezduchým dojmom a nováčik súťaže bol lepším mužstvom.

Napokon sa dočkal aj vedúceho gólu, keď sa Srb Aleksandar Mitrovič dostal k hlavičke cez Trenta Alexandra-Arnolda.

Aleksandar Mitrovič strieľa gól v zápase s Liverpoolom.
Aleksandar Mitrovič strieľa gól v zápase s Liverpoolom. (Autor: TASR/AP)

Zakončenia na strane Liverpoolu sporadicky prichádzali aj v úvode druhého polčasu, no hre "The Reds" pomohol príchod Darwina Núňeza. Práve predsezónna posila z Benficy Lisabon ako prvá prekonala Mareka Rodáka.

A hoci Mitrovič v 72. minúte premeneným pokutovým kopom poslal Fulham do opätovného vedenia, bol to znova Núňez, kto sa podieľal na tom, že Liverpool v posledných desiatich sezónach neprehral úvodný ligový zápas (8-2-0).

V 81. minúte bol v pokutovom území po centri Alexandra-Arnolda, pohotovo priťukol loptu na kopačku Mohameda Salaha a ten vyrovnal na 2:2.

Zaujímavosťou je, že Egypťan prišiel do Liverpoolu pred sezónou 2017/2018 a v každom otváracom zápase ligového ročníka sa mu podarilo skórovať.

(Autor: SofaScore)

Viac gólov však už na Craven Cottage nepadlo, a tak si Fulham pripísal cenný bod. A dočkal sa aj Rodák, pretože predošlé dva zápasy, ktoré odchytal v Premier League, jeho mužstvo prehralo (0:3 s Arsenalom a 0:2 s Newcastle).

V nadstavenom čase mal slovenský brankár aj poriadnu dávku šťastia, pretože strela Jordana Hendersona spoza šestnástky skončila na brvne. Žrď v prvom polčase trafil aj jeho spoluhráč Luis Díaz.