Futbalisti Paríža St. Germain.
Futbalisti Paríža St. Germain. (Autor: PSG/ instagram)
TASR|29. okt 2023 o 15:45 (aktualizované 29. okt 2023 o 19:30)

Milan Škriniar odohral celý zápas.

PARÍŽ. Futbalisti Paríža Saint Germain zvíťazili v nedeľňajšom zápase 10. kola Ligue 1 na pôde Stade Brest 3:2 vďaka gólu z 89. minúty.

Hostia viedli v 28. minúte už 2:0 po góloch Warrena Zaire-Emeryho a Kyliana Mbappého, no do prestávky znížil Steve Mounie a krátko po zmene strán vyrovnal Jeremy le Douaron.

V 89. minúte však rozhodca ukázal na biely bod a i keď brankár Marco Bizot penaltu Mbappého vyrazil, francúzsky kanonier rozhodol z dorážky.

V drese hostí odohral celý zápas slovenský obranca Milan Škriniar. Parížania figurujú na druhej priečke tabuľky, Brest má o šesť bodov menej a je šiesty.

Lille, súper bratislavského Slovana v Konferenčnej lige, si v nedeľnom šlágri poradil s Monacom 2:0 a v tabuľke mu patrí štvrtá pozícia. O triumfe domácich rozhodli už v prvom polčase gólmi Ivan Cavaleiro a Bafode Diakite.

Tím z Rennes si pripísal už šiesty nerozhodný výsledok v prebiehajúcej ligovej sezóne, doma remizoval s Racingom Štrasburg 1:1

Ligue 1 - 10. kolo:

Brest - Paríž St. Germain 2:3 (1:2)

Góly: 43. Mounie, 52. Le Douaron - 16. Zaire-Emery, 28. a 89. Mbappe