Momentka zo zápasu Banská Bystrica - Komárno
Momentka zo zápasu Banská Bystrica - Komárno (Autor: KFC Komárno)
TASR|14. sep 2024 o 19:52 (aktualizované 14. sep 2024 o 20:09)

Góly: 11. Godál, 84. Rymarenko (z 11 m) – 18. a 86. Šmehyl, 90.+1 Ganbold

Rozhodovali: Kráľovič – Vitko, Pacák, ŽK: Veselovský, Willwéber - Ganbold

Diváci: 1022

Banská Bystrica: Rehák – Klimpl (69. Migaľa), Godál, Willwéber – Šikula, Richtárech, Hlinka, Záhumenský – Slebodník (46. Veselovský), Malec (78. Brenkus), Rymarenko

Komárno: Trefil – Diviš, Pillár, Rudzan, Sluka (72. Ganbold) – Ožvolda (64. T. Németh), Žák – Šmehyl, Špyrka (87. T. Tóth), Tamás (72. Špalek) – Voleský (87. Bayemi)

Súpisky a podrobné štatistiky zo zápasu nájdete na tomto odkaze >>>

BANSKÁ BYSTRICA. Futbalisti Banskej Bystrice prehrali v zápase 7. kola Niké ligy na domácej pôde s Komárnom 2:3.

Na víťazstvo čakajú už štyri zápasy a patrí im piate miesto v tabuľke. Tím z juhu Slovenska vyhral druhý duel v sezóne a posunul sa na deviatu priečku.

Komárno hralo od začiatku aj s novou posilou Žákom a druhý novic Špalek sa predstavil ako striedajúci hráč v druhom polčase.

Bystričanom chýbal nečakane Pišoja. Duel sa začal za mierneho dažďa, ktorý po pár minútach ustál. Veľkú šancu nevyužil domáci Malec zoči – voči Trefilovi, no skóre potom otvoril hlavou Godál po centri Rymarenka, keď loptu nadvihol hosťujúci Sluka.

Komárno vyrovnalo v 18. minúte po zlom vybehnutí Reháka, keď Tamás bol pri lopte skôr a cez Žáka a Špyrku zakončil z 15 m nekompromisne Šmehyl.

Nováčik mohol už v upršanom závere polčasu i viesť, ale Rehák vytiahol famózne zákroky po hlavičke Pillára a strele Tamása.

V druhom polčase už nepršalo a hneď dve šance nevyužil Šmyhal. Po ruke Klimpla sa z penalty mýlil aj Špyrka.

Bystričania v závere dostali cez VAR tiež penaltu a z nej sa už za silného dažďa presadil nekompromisne strelou pod brvno Rymarenko.

Lenže hostia odpovedali o dve minúty strelou Šmyhala spoza šestnástky, ktorú si zrazili do vlastnej brány Willwéber s Godálom.

V nadstavenom čase po rýchlej akcii Bayemiho z ľavej strany rozhodol o výhre KFC zblízka Ganbold.

Hlasy po zápase

Marek Bažík, tréner Banskej Bystrice: "Vstup do zápasu malo lepšie Komárno, ale potom sme sa dostali do zápasu, dali sme gól a mali sme viacero štandardných situácií. Úvodných dvadsať minút sme mali takpovediac pod kontrolou, ale následne sme zvyšok polčasu odovzdali súperovi, dali sme mu veľa priestoru a v útočnej fáze sme hrali zakríknuto, málo odvážne. Neboli sme tam vôbec nebezpeční. Logicky sme dostali vyrovnávajúci gól. Do druhého polčasu sme spravili striedanie, chceli sme so zápasom niečo urobiť. Bolo to už hore – dole. Za stavu 1:1 mohlo Komárno duel strhnúť na svoju stranu tak ako aj my. Ten záver bol infarktový, pre trénera katastrofa, ale aj pre fanúšikov a hráčov. V 85. minúte vedieme po penalte 2:1 a napokon zápas prehráme. Už ten gól na 2:2 bol o šťastí, ale možno treba súhlasiť s tým, že Komárno išlo za výhrou s o niečo väčšou vervou ako my a práve preto víťazstvo naklonilo na svoju stranu."

Mikuláš Radványi, tréner Komárna: "Mali sme dobrý vstup do zápasu. Prvých päť – šesť minút sme boli aktívnejší. Potom sme dostali taký gól, aký sme dostali. To nás trochu zabrzdilo, ale po chvíli sme znovu boli aktívni a vyrovnali sme. Mali sme aj ďalšie šance, ktoré sme mohli premeniť, avšak aj domáci ich mali. Do úvodu druhého polčasu sme vstúpili aktívne, Šmehyl tam mal stopercentnú šancu, z toho mal byť gól. Zahodili sme aj jedenástku a napokon domáci išli do vedenia z penalty. Moji chlapci však ukázali charakter. Cítili, že môžeme tento zápas vyhrať. Mali sme viac šancí než súper a napokon po strele Šmehyla, keď loptu domáci tečovali, a po peknej akcii Bayemiho s Ganboldom sme otočili z 2:1 na 2:3. Myslím si, že zápas sme zaslúžene vyhrali."