Radosť hráčov Manchesteru City.
Radosť hráčov Manchesteru City. (Autor: SITA/AP)
Sportnet, TASR|29. okt 2022 o 15:33 (aktualizované 29. okt 2022 o 22:45)

Liverpool nečakane prehral s Leedsom.

LONDÝN. Futbalisti Manchester City zvíťazili v úvodnom stretnutí sobotňajšieho programu 14. kola anglickej Premier League na trávniku Leicestru 1:0.

Minimálne na jeden deň sa tak posunuli na čelo súťaže o bod pred londýnsky Arsenal.

O jediný gól obhajcov titulu sa postaral Kevin De Bruyne, keď v 49. minúte ukážkovo premenil priamy kop. Na súpiske domácich pre zranenie chýbal kanonier Erling Haaland.

Tréner futbalistov FC Chelsea Graham Potter zažil trpký návrat na miesto predchádzajúceho pôsobiska. Londýnčania prehrali v Brightone 1:4. Chelsea nedokázala zvíťaziť už v treťom ligovom stretnutí v sérii.

Brighton vstúpil do stretnutia poriadne nabudený a už v prvých piatich minútach sa dostal do troch šancí. Tá tretia sa skončila gólom, ktorý dal Leandro Trossard.

Aj po otvorení skóre pokračovali domáci v aktívnej hre a jej vyústením boli ešte do prestávky ďalšie dva zásahy, ktoré si hráči Chelsea dali sami. Do vlastnej siete skórovali Ruben Loftus-Cheek a Trevoh Chalobah.

Po zmene strán Londýnčania zabojovali o česť a Kai Havertz hlavičkou v 48. minúte znížil.

Tréner Potter cez prestávku vymenil brankárov, no aj Edouard Mendy, náhradník Kepu Arrizabalagu, v úplnom závere inkasoval, keď ho v nadstavenom čase prekonal Pascal Gross.

FC Liverpool utrpel druhú prehru za sebou a štvrtú v ligovom ročníku, keď na vlastnej pôde podľahol Leedsu United 1:2. "The Reds" patrí v neúplnej tabuľke až deviate miesto.

Na rýchly vedúci zásah Rodriga síce už v 14. minúte odpovedal Mohamed Salah, no v predposlednej minúte riadneho hracieho času strhol víťazstvo na stranu hostí Crysencio Summerville.

Pre obrancu Virgila van Dijka ide o vôbec prvú domácu prehru v Premier League na Anfielde po sérii 70 zápasoch.

Naposledy bol pri domácej prehre Liverpoolu v októbri 2020 v pohárovom súboji s Arsenalom.

Premier League - 14. kolo - sobota:

Leicester City - Manchester City 0:1 (0:0)

Brighton - Chelsea 4:1 (3:0)

Góly: 5. Trossard, 14. Loftus-Cheek (vlastný), 42. Chalobah (vlastný), 90.+2 Gross - 48. Havertz

Crystal Palace - Southampton 1:0 (1:0)

Gól: 38. Edouard

Newcastle - Aston Villa 4:0 (1:0)

Góly: 45.+6 a 56. Wilson, 59. Joelinton, 67. Almiron

Fulham - Everton 0:0