Haaland proti Liverpoolu neskóroval, rozhodol Salah. Mount bol hrdinom Chelsea

Mohamed Salah a tréner Jürgen Klopp.
Mohamed Salah a tréner Jürgen Klopp. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|16. okt 2022 o 17:04 (aktualizované 16. okt 2022 o 19:45)

Dúbravka sledoval súboj Manchester United proti Newcastlu z lavičky, Ronaldovi neuznali gól.

LONDÝN. Futbalisti Manchester United remizovali v nedeľnom zápase 11. kola Premier League s Newcastlom 0:0. Hostia tak na svojho súpera strácajú v tabuľke na šiestej pozícii naďalej jeden bod.

Len druhýkrát v tejto sezóne nastúpil do ligového stretnutia v základe Cristiano Ronaldo.

Portugalčan sa v druhom polčase postaral o kurióznu situáciu, keď brankárovi hostí Nickovi Popovi vzal loptu predtým, ako rozohral, a poslal ju do bránky. Domáci kanonier za to obdržal žltú kartu. Rozohrávka nasledovala po neuznanom góle Ronalda, ktorý neplatil pre ofsajd.

Krátko pred koncom riadneho hracieho času zahodil obrovskú šancu Fred, keď netrafil prázdnu bránku. V nadstavení zahodil ďalšiu tutovku Rashford, ktorý nahradil v 72. minúte Ronalda.

Na lavičke domácich nebol slovenský brankár Martin Dúbravka – v United je na hosťovaní práve z Newcastlu a v dueli proti svojmu kmeňovému klubu nemohol podľa dohody figurovať na súpiske.

"Červeným diablom" odskočila na dvojbodový rozdiel štvrtá Chelsea, ktorá vyhrala na pôde Aston Villy 2:0.

Cristiano Ronaldo a Antony z Manchester United.
Cristiano Ronaldo a Antony z Manchester United. (Autor: TASR/AP)

Oba góly vsietil Mason Mount – úvodný po nevydarenej rozohrávke domácich a ďalší z výstavného priameho kopu.

Zo zóny zostupu sa nepodarilo posunúť Southamptonu, ktorý remizoval s West Hamom United 1:1.

O 15.00 SELČ sa začal aj duel medzi Leedsom a Arsenalom, po niekoľkých sekundách ho však prerušili na takmer 45 minút.

Dôvodom bol výpadok elektrického prúdu na štadióne, ktorý znemožnil komunikáciu medzi rozhodcami.

Arsenal v oslabení napokon post lídra potvrdil triumfom 1:0.

Vo večerňajšom šlágri Premier League domáci Liverpool zdolal Manchester City 1:0, jediný gól strelil Mohamed Salah.

Domáci triumfovali v najvyššej anglickej súťaži prvýkrát od augusta a úradujúcemu majstrovi uštedrili prvú prehru v tomto ligovom ročníku.

"Citizens" sú v tabuľke na druhej priečke, na lídra Arsenal strácajú štyri body. Liverpool je priebežne ôsmy.

ONLINE prenos

ste sledovali na tomto odkaze >>>

V prvom polčase si vytvárali šance obe mužstvá, Alisson aj Ederson však boli spoľahliví. V 53. minúte skóroval za hostí Phil Foden, no gól neplatil po konzultácii so systémom VAR. Ten odhalil na začiatku útočnej akcie faul Erlinga Haalanda na Fabinha.

Duel napokon rozhodol v 76. minúte Mohamed Salah, ktorý išiel do úniku po spracovaní dlhého centra od Alissona.

Domáci tréner Jürgen Klopp obdržal v napätom závere červenú kartu, jeho zverenci však udržali tesný náskok.