Arsenal je opäť lídrom tabuľky, v Brentforde vyhral rozdielom triedy

Radosť futbalistov Arsenalu po strelenom góle.
Radosť futbalistov Arsenalu po strelenom góle. (Autor: TASR/AP)
TASR|18. sep 2022 o 15:00 (aktualizované 18. sep 2022 o 18:09)

Autorom rozdielového gólu bol William Saliba.

LONDÝN. Futbalisti londýnskeho Arsenalu zostali aj po zápasoch ôsmeho kola na čele tabuľky anglickej Premier League.

V nedeľu vyhrali na ihrisku Brentfordu hladko 3:0 a majú náskok jedného bodu pred Manchestrom City a Tottenhamom Hotspur.

Arsenal potvrdil úlohu favorita už v prvom polčase, keď sa presnými hlavičkami presadili William Saliba a Gabriel Jesus.

Krátko po zmene strán zvýraznil náskok londýnskeho tímu portugalský stredopoliar Fabio Vieira parádnou ďalekonosnou strelou od žrde.

Everton si pripísal prvé víťazstvo v novej ligovej sezóne, doma si poradil s West Hamom United 1:0. Jediný gól zaznamenal francúzsky útočník Neal Maupay v 53. minúte. West Ham je so štyrmi bodmi v pásme zostupu.

Premier League - 8. kolo:

FC Brentford - Arsenal Londýn 0:3 (0:2)

Góly: 17. Saliba, 28. Jesus, 49. Vieira

FC Everton – West Ham United 1:0 (0:0)

Gól: 53. Maupay

Tabuľka Premier League

Domov»Futbal»Anglicko»Premier League»Arsenal je opäť lídrom tabuľky, v Brentforde vyhral rozdielom triedy