Nedeľa, 5. decembra, 2021Meniny má Oto

Funkcionári rozhodli, brazílsky veľkoklub Fluminense zostúpiť nemôže

Takto hráči Fluminense oslavovali titul v roku 2012. O rok neskôr mali vypadnúť. (Autor: SITA / AP)
TASR|28. dec 2013 o 10:19

Funkcionári Fluminense sa po skončení sezóny odvolali, pretože v poslednom kole proti Gremiu (0:0) nastúpil na 15 minút za tím Portuguesa hráč Heverton s neoprávneným štartom.

RIO DE JANEIRO. Futbalový veľkoklub Fluminense zostane po rozhodnutí spoza zeleného stola naďalej účastníkom najvyššej brazílskej súťaže.

Brazílsky športový súd totiž zamietol odvolanie klubu Portuguesa, ktorý je jedným zo štyroch zostupujúcich tímov do II. ligy.

Vasco zostupuje

Spoločne s Fluminense mal zostúpiť do II. brazílskej ligy aj ďalší veľkoklub Vasco de Gama, ktorý napokon aj putoval do nižšej súťaže.

Funkcionári Fluminense sa však po skončení sezóny odvolali, pretože v poslednom kole proti Gremiu (0:0) nastúpil na 15 minút za tím Portuguesa hráč Heverton s neoprávneným štartom.

Tímu Portuguesa na základe toho odpočítali štyri body a skončil napokon na 17. mieste so ziskom 44 bodov, pričom Fluminense malo v konečnom účtovaní o dva viac.

Asistovali policajti

Pred desiatimi dňami tisícky fanúšikov z viacerých klubov protestovali pred súdom.

Fanúšikovia klubu Portuguesa prišli protestovať proti administratívnemu rozhodnutiu autobusmi zo Sao Paula a dovolávali sa "spravodlivosti" vo futbale. Pri tejto udalosti bol zvýšený policajný dozor, ktorý oddelil fanúšikov v Rio de Janeiro.

Prezident Portuguesa Manuel da Lupa tvrdí, že oni ešte nepovedali posledné slovo a potlačia celú kauzu ešte vyššie.

"Ešte sa to neskončilo. My sme si vybojovali svoje zotrvanie v súťaži na ihrisku. Je absurdné to, čo sa stalo nášmu klubu Portuguesa," poznamenal da Lupa.

Súvisiace články