Momentka zo zápasu Freiburg - Mönchengladbach.
Momentka zo zápasu Freiburg - Mönchengladbach. (Autor: TASR/AP)
TASR|5. jún 2020 o 22:58

Slovák nastúpil v závere zápasu.

BERLÍN. Futbalisti Freiburgu sa dočkali prvého víťazstva po reštarte nemeckej Bundesligy. V piatkovom dueli 30. kola zdolali na domácom štadióne Borussiu Mönchengladbach 1:0.

O jediný gól stretnutia sa v 58. minúte postaral hlavičkou Nils Petersen po centri Vincenza Grifa.

Hostia dohrávali zápas s desiatimi hráčmi, v 68. minúte putoval po druhej žltej karte predčasne pod sprchy Alassane Plea.

Slovenský stredopoliar László Bénes nastúpil za domácich v 81. minúte.

Freiburg vybojoval v predošlých štyroch zápasoch po reštarte súťaže iba dva body za remízy, víťazstva sa dočkal až na piaty pokus.

V tabuľke mu naďalej patrí ôsme miesto.

Mönchengladbach stratil dôležité body v boji o miestenku v skupinovej fáze Lige majstrov, v neúplnej tabuľke zostal na štvrtom mieste.