Slovenské florbalitky do 19 rokov. (Autor: Michal Tarabík)
TASR|11. máj 2024 o 22:11

V zápase hviezdila Nikol Drábeková, ktorá zaznamenala štyri góly.

MS junioriek vo florbale 2024

Slovensko - Poľsko 9:8 (5:2, 2:3, 2:3)

Góly Slovenska: 1. Chúpeková Kl., 4. Kulová, 12. Drábeková, 13. Červená, 14. Červená, 26. Drábeková, 32. Drábeková, 44. Drábeková, 57. Mrázová

LAHTI. Slovenské florbalistky obhájili 5. miesto na Majstrovstvách sveta junioriek.

Na šampionáte vo fínskom Lahti zdolali v sobotnom zápase rovesníčky z Poľska 9:8.

Štyrmi gólmi k tomu prispela Nikol Drábeková, víťazný gól strelila v 57. minúte Zuzana Mrázová.

Poľky tak nevyužili šancu oplatiť Slovenkám prehru z domáceho šampionátu v roku 2022, keď im v rovnakej fáze turnaja podľahli 4:5.

Hlas po zápase

Dušan Ďuríček, tréner SR: "Je stále na čom pracovať, dievčatá majú stále rezervy. Kategória junioriek je prechodnou stanicou, testom o tom, kto môže aj naďalej reprezentovať. Turnaj nám v tomto ukázal veľa, uvidíme ako sa budú dievčatá ďalej posúvať."

Domov»Halové športy»Florbal»Poľky nevyužili reparát spred dvoch rokov, slovenské juniorky rozhodli tri minúty pred koncom