Fenerbahce deklasovalo Ankaragücü 6:0, Alex dal 5 gólov

Alex de Souza.
Alex de Souza. (Autor: feryatben.blogspot.com)
TASR|15. máj 2011 o 21:00

Futbalisti Fenerbahce Istanbul zvíťazili v nedeľňajšom zápase predposledného 33. kola tureckej ligy nad Ankaragücü jednoznačne 6:0 a priblížili sa k zisku titulu.

ISTANBUL. Za Fenerbahce hral do 67. minúty slovenský krídelník Miroslav Stoch, ktorý znova požíva dôveru trénera.

Kuriozitou je, že favorit strelil prvé tri góly z jedenástok. Úspešným realizátorom penaltového hetriku bol Alex, ktorý potom zvýšil na 5:0 a v úplnom závere stanovil skóre stretnutia - celkovo zažiaril Brazílčan piatimi gólmi. Duel v drese MKE nedochytal slovenský brankár Štefan Senecký, keď v 28. minúte videl červenú kartu.

Nezaváhal ani jediný konkurent istanbulského lídra tabuľky Trabzonspor, ktorý zdolal Büyüksehir Belediyespor 3:1, ale pri rovnosti 79 bodov má horšie skóre ako "Fener". Ak Stoch a spol. v 34. kole vyhrajú v Sivasspore, získajú titul.

Výsledky 33. kola tureckej futbalovej ligy:
Kasimpasa - Bursaspor 0:3

Kayserispor - Gaziantepspor 1:2

Fenerbahce - Ankaragücü 6:0 - Miroslav Stoch (Fenerbahce) hral do 68. min, Štefan Senecký nastúpil, ale v 28. min dostal ČK, Róbert Vittek hral do 29. min, Stanislav Šesták hral do 66. min, Marek Sapara (všetci Ankaragücü) nefiguroval na zápasovej súpiske

Trabzon - Istanbul Büyüksehirspor 3:1 - Filip Hološko (Büyüksehirspor) odohral celé stretnutie

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»Fenerbahce deklasovalo Ankaragücü 6:0, Alex dal 5 gólov