Piatok, 3. decembra, 2021Meniny má Oldrich

Fanúšikovia Levski vtrhli na tlačovku a vykázali trénera

Ivajlo Petev. (Autor: TASR)
TASR|8. okt 2013 o 20:16

Levski figuruje v ligovej tabuľke na šiestom mieste so ziskom 19 bodov, keď na vedúci Ludogorec stráca deväť bodov.

SOFIA. Rozzúrení fanúšikovia Levski Sofia nespokojní s angažovaním Ivajla Peteva na post trénera nečakane prerušili utorkovú tlačovú konferenciu, na ktorej malo vedenie slávneho bulharského futbalového klubu predstaviť verejnosti nového trénera.

Skupina priaznivcov Levski donútila Peteva vyzliecť si klubový dres a ukázala mu dvere.

Petev vo funkcii nahradil Srba Slavišu Jokanoviča, pod ktorého vedením Levski zažívalo nevydarený vstup do sezóny.

Tridsaťosemročného kouča, ktorý doviedol Ludogorec Razgrad k dvom ligovým titulom v rade, síce považujú v balkánskej krajine za jedného z najlepších mladých trénerov, no fanúšikovia Levski sú presvedčení, že je prívržencom odvekého mestského rivala CSKA.

"Nie si tu vítaný. Vstaň, vyzleč si dres a odíď. Hráči Levski nebudú hrať pod tvojím vedením," kričala skupina fanúšikov, ktorá vtrhla na tlačovku.

V miestnosti chýbali bezpečnostní pracovníci, takže priaznivci 26-násobného bulharského majstra nemali problém vyprevadiť Peteva von zo sály a dostali sa aj do konfrontácie s výkonným riaditeľom klubu Naskom Sirakovom. Ten následne oznámil svoju rezignáciu.

"Je to najťažší deň v mojom živote. Bol by som zvedavý, či existuje na svete iné miesto, kde by si fanúšikovia vyberali trénera," povedal Sirakov.

Majiteľ Levski Todor Batkov označil incident za hanebný: "Je to škvrna na našom klube, niečo bezprecedentné. No stojíme si za svojím rozhodnutím, Ivajlo Petev je novým trénerom Levski."

Petev, ktorý skončil na lavičke Razgradu po prehre 1:2 v prvom dueli 2. predkola Ligy majstrov 2013/2014 na ihrisku Slovana Bratislava (1:2), je už štvrtým trénerom Levski v tejto sezóne.

Súvisiace články